Anguilla Anguilla

Nazwa oficjalna: Anguilla
Stolica: The Valley
System państwowy: terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii
Religia: pozostali 0%, Anglikanie 40%, Metodyści 33%, Rzymscy katolicy 3%
Język urzędowy: angielski
Różnica czasu: UTC - 4 godziny

Region

Anguilla - wycieczki od 564 Zł

O ANGUILLIAnguilla jest najbardziej na północy Morza Karaibskiego położonym Brytyjskim terytorium. Znajdują się tutaj najpiękniejsze plaże Morza Karaibskiego, wymieńmy chociaż kilka Shoal Bay East, Rendezvous Bay, Meads Bay, Shoal Bay West, Crocus Bay. Warto wspomnieć i o nurkowaniu na głębokości 11 aż 23 metrów w pobliżu sąsiednich wysp Prickly Pear Cays i Sandy Islands. Śródlądzie wyspy jest płaskie, zbudowana jest z wapieni koralowych.

Historia: Wykopaliska archeologiczne dowodzą, że wyspa była zamieszkana przez plemiona indian Arawaków, którzy mieli tutaj swoje wioski u Sandy Ground, Meads Bay, Rendezvous Bay i Island Harbour. Indianie Karibowie, którzy ich później pokonali, nazywali wyspę Malliouhana. Hiszpańscy odkrywcy nadali mu nazwę Anguilla, co znaczy węgorz, ze względu na kształt wyspy. Pierwsza kolonia została założona w 1650 roku, i praktycznie pozostała pod wpływem Brytanii do czasów teraźniejszych. Suchy klimat nie sprzyjał założeniu plantacji i dlatego Anguilla wywoziła tytoń, bawełnę i sól. W 1967 roku Anguilla założyła stowarzyszenie z wyspami St. Kitts i Nevis a Brytanii pozostał tylko handel zagraniczny i obrona. Obywatele wzburzyli się przeciwko temu stowarzyszeniu i powstali przeciw policji, która pilnowała Anguilli. Brytania wysłała tutaj swoją marynarkę wojenną i po dwóch latach bezskutecznych pertraktacji zajęła wyspę.

Położenie: Anguilla leży 320 km na wschód od Portoryko, najbliższym sąsiadem jest Saint Martin oddalony o około 8 km na południe. Anguilla ma 25 km długości a tylko 5 km szerokości. Obszar jest raczej płaski, najwyższym punktem jest Crocus Hill ze swoimi 65 m n.p.m. Do Anguilli należy jeszcze kilka małych wysepek w okolicy.

Flora a fauna: Na wyspie znajduje się sucholubna roślinność, lecz jest bardzo rzadka. Palmy kokosowe rosną na terenach plażowych. Na Anguilli znajduje się 80 rodzajów ptaków, naprz. kolibery, czaple, rajskie ptaszki i kaczki. Turkawka jest narodowym ptakiem Anguilli.

Anguilla - wycieczki od 564 Zł

Najnowsze opinie Anguilla

Wszystkie recenzje Anguilla

web:need_help

+48 71 769 5682