Antarktyda Antarktyda

Nazwa oficjalna: Antarktyda
Stolica: Dawson
System państwowy: Żaden, obowiązuje Traktat Antarktyczny
Religia: chrześcijaństwo, animizm, totemizm
Język urzędowy: angielski
Różnica czasu:

Region

Antarktyda - wycieczki od 17 013 Zł

O ANTARKTYDZIE


Antarkyta rozciąga się wokół bieguna południowego i z swoją powierzchnią 13,2mil. km2 jest trzecim najmniejszym kontynentem. W głąb lądu wchodzą morza Weddela i Rossa. Prawie 99 % terenów pokrywa lodowiec o objętości około 25mil. km3 wody, co stanowi prawie 80 % słodkich wód na Ziemi. Znajduje się tutaj również czynny wulkan Mt. Erebus. Według umowy z 1959 roku mogą wszystkie państwa wykorzystywać Antarktydy tylko do celów pokojowych, niektóre następne umowy (między innymi z lat 1980 i 1991) określają warunki ochrony środowiska naturalnego Antarktydy. Pomimo ostrego klimatu polarnego organizuje się tutaj sporo wpraw turystycznych.

Antarktyda to ostatni kontynent naszej planety, który nie doznał niszczących działań ludzkich. Nieskończone i puste dziczka lodowe, temperatury opadające pod 80 stopni Celsjusza, kolonie pingwinów.

Samotne stacje polarne, wierzchołki górskie i huk odłamujących się kier lodowych na wybrzeżach. Para z nozdrzy wielorybów, ogromne morsy na żwirowych plażach, chmury ryb. Ostatnie dzikie miejsca na naszej planecie.

Antarktyda to jedyne miejsce na świecie bez kontroli celnej, celników, parlamentu, i innych wymogów cywilizacji. Planeta Ziemia w swojej dziewiczej urodzie.

Antarktyda - wycieczki od 17 013 Zł

Najnowsze opinie Antarktyda

Wszystkie recenzje Antarktyda

web:need_help

+48 71 769 5682