Aruba Aruba

Nazwa oficjalna: Aruba
Stolica: Oranjestad
System państwowy: terytorium zależne Holandii
Religia: katolicy, protestanci
Język urzędowy: holenderski, hiszpański, angielski, papiamento
Różnica czasu: UTC - 4

Aruba - wycieczki od 231 Zł

O ARUBIEAruba jest bardzo romantyczną wyspą leżącą na południowo zachodnim końcu Antyli Holenderskich i około 20 km od wybrzeża Wenezueli. Aruba została odkryta pod koniec 15 wieku przez hiszpańskich żeglarzy a w 17 wieku została włączona to Antyli Holenderskich. Od roku 1986 jest to terytorium stowarzyszone z Holandią, w którym głową jest władca holenderski reprezentowany przez gubernatora. Wyspa jest długa na 30 km i szeroka na 9 kilometrów. Jest pełna przepięknych i długich plaży z delikatnym piaskiem, turkusowo-niebieskim morzem, rafami koralowymi i czarującą florą i fauną, która jest reprezentowana tutaj przez wysokie kaktusy i sukulenty, palmy kokosowe i w dodatku rosną tutaj święte drzewa Divi Divi.

Na południowym i zachodnim wybrzeżu rozciągają się kilometrowe białe piaszczyste plaże, które należą do najpiękniejszych na świecie. Wczasy na Arubie oferują oprócz leniuchowania mnóstwo nieograniczonej zabawy. Znajduje się tutaj mnóstwo restauracji, kawiarni, karaibskich barów, kasyn i sklepów. Czeka tutaj na was wiele możliwości do uprawiania sportu: windsurfing, nurkowanie, żeglowanie, narty wodne i 18-dołkowe pole golfowe klasy światowej.

Oranjestad - jest kolorową stolicą pełną butików, barów i budynkowych zbudowanych w holenderskim stylu kolonialnym. Jeżeli interesuje was także coś innego, oprócz smażenia się na plaży, to możecie odwiedzić tutejsze muzea - archeologiczne (historia Arawaków), numizmatyczne (monety historyczne i nowoczesne) i Museo Arubano umieszczone w zrekonstruowanej twierdzy Fort Zoutman.

Arikok National Park - znajdują się tutaj różne ciekawostki historyczne -indiańskie petroglify, dawna holenderska plantacja i opuszczona kopalnia złota. Do parku należy również największa góry wyspy - Mount Jamanota i jaskinia Guadirikiri Caves.

Aruba - wycieczki od 231 Zł

Najnowsze opinie Aruba

Wszystkie recenzje Aruba

web:need_help

+48 71 769 5682