Australia Australia

Nazwa oficjalna: Zwišzek Australijski
Stolica: Canberra
System państwowy: monarchia konstytucyjna - państwo federalne
Religia: rzymscy katolicy, anglikanie
Język urzędowy: angielski
Różnica czasu: UTC + 8 do + 11 godzin

Australia - wycieczki od 76 Zł

O AUSTRALIIAustralia - Terra Incognita (Ziemia nieznana), jak ją nazwali pierwsi odkrywcy, jest kontynentem położonym na półkuli południowej pomiędzy Oceanem Indyjskim i Oceanem Spokojnym. Większość z was wyobrazi sobie pod tą nazwą Operęy w Sydney, górę Ayers Rock i kangura. Jednakże te wyobrażenia muszą uwzględnić rzeczywistość, którą tworzą bogactwa i walory przyrodnicze, wielobarwność kultury i piękne krajobrazowe pasma tego kraju. Australia jest w stanie zaoferować Wam mnóstwo wspaniałych podróżniczych przeżyć: pasjonujące nurkowanie na rafach koralowych, romantyczne Sydney i najpiękniejsze plaże świata.

Prawdziwa Australia zaczyna się jednak dopiero tam, gdzie za horyzontem znika przestrzeń miejska. Udajcie się na wyprawę do buszu, zobaczcie oszałamiające błękitne niebo, czerwony kurz i poznajcie lakoniczny charakter miejscowych Aussies. Dziewicze lasy liściaste, puszcze, pustynne parki narodowe, jednen z najpiękniejszych stylów architektonicznych - wiktoriański, bogactwo smaków i zapachów tutejszej kuchni narodowej i australijskiego wina... To wszystko czeka tylko na Was.

Sydney

Miasto zostało założone przez kapitana Arthura Phillipa, który dotarł tutaj w r. 1788 na swojej First Fleet wraz z tysiącem dla Anglii niewygodnych więźniów. W ten sposób na skalnym wybrzeżu zachodnim wyrosła osada The Rocks. Dzisiaj jest Sydney jednym z najpiekniejszych miast na świecie z wyjątkowymi nowoczesnymi monumentami, ale i z powabem starych czasów.

Cairns

Miasto leżące całkowicie na północ od Queensland, założone przed stu laty i noszące nazwę na pamiątkę byłego gubernatora, którym był William Cairns. Na promenadzie portowej w Esplanade z licznymi kawiarenkami i restauracjami spotykają się miłośnicy nurkowania z całego świata, tak samo jak turysci, którzy podziwiają to wyjątkowe miejsce znajdujące się na granicy puszczy tropikalnej i niesamowitych koralowych formacji. Cairns jest wspaniałym punktem wypadowym dla wszelkiego rodzaju wycieczek.

Australia - wycieczki od 76 Zł

Najnowsze opinie Australia

Wszystkie recenzje Australia

web:need_help

+48 71 769 5682