Austria Austria

Nazwa oficjalna: Republika Austrii
Stolica: Wiedeń
System państwowy: republika
Religia: katolicy, protestanci
Język urzędowy: niemiecki
Różnica czasu: czas środkowoeuropejski

Austria - wycieczki od 54 Zł

Austria - kraj w samym sercu EuropyRepublika Austrii – federacja dziewięciu krajów związkowych (landów), którym przewodniczy stolica państwa Wiedeń, uważana w przeszłości za kulturalne centrum całej Europy. Językiem urzędowym jest język niemiecki, lecz osoby posługujące się językiem angielskim nie będą miały problemów z domówieniem się. Austria należy do Unii Europejskiej od 1995 roku, obowiązującą walutą jest euro.

Główną atrakcją Austrii są bez wątpienia Alpy, które kuszą swym urokiem przede wszystkim entuzjastów sportów zimowych. Kontrastem dla Alp są przepiękne jeziora, które również należą do popularnych obiektów turystycznych.

Oprócz przepięknej przyrody Austria ma do zaoferowania smakołyki, jakich nigdzie indziej Państwo nie znajdziecie. Są to kule Mozarta, tort Sacher czy kawa po wiedeńsku.

Austria - wycieczki od 54 Zł

Najnowsze opinie Austria

Razem: Starszy hotel, żadnych luksusów nie ma, ale zupełnie wystarczało na nasze potrzeby - czyli odpoczynek po całodziennym szusowaniu. :) W...

Wstępne podsumowanie
Starszy hotel, żadnych luksusów nie ma, ale zupełnie wystarczało na nasze potrzeby - czyli odpoczynek po całodziennym szusowaniu. :) W ofercie przy tym hotelu widnieją ***, ale dałbym tylko **. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
2-osobowy pokój z TV oraz łazienką (WC + brodzik). Wszystko w porządku, czysto, sprzątanie takie jak być powinno.

Wyżywienie
Śniadanie w formie szwedzkiego stołu - standardowe wędliny, sery, dżemy, jajka na twardo, jakieś płatki, świeże bagietki, chleb, chałka. Brakowało nam warzyw, których na śniadanie nie było w ogóle. Kolacje były serwowane, mozna było wybrac spośród 2 dań (nie z trzech, jak jest napisane w katalogu). Jedzenie było w porządku, było z czego wybrać. Nie podobało nam się to, że kolacja rozpoczynała się o 18:30, kiedy wszyscy schodzili się i jak jedna wielka rodzina zaczynali roznosić posiłki, nalewać zupy, potem drugie dania, podwieczorki... i zanim się to skończyło była już 20:00... Do kolacji jest też bufet sałatkowy, ale wszystko jest strasznie kwaśne, i dla nas, osób nieprzyzwyczajonych było niejadalne :) Ale z jedzenia jesteśmy w sumie zadowoleni.

Usługi hoteli
Wszystko w porządku, nie mieliśmy z niczym problemów. Tylko przechowalnia nart mogła by być lepiej zabezpieczona.

Plaża
Do stoku na terenie SkiWelt (do miasteczka Söll albo Scheffau) ok. 20 min jazdy autem. SkiBus jeździ do Söll z przystanku, który jest ok. 50 m od hotelu, ale jedzie tylko o 9:00 rano tam i o 16:30 z powrotem. Stoki super utrzymane, śniegu dużo, nie było powodów do narzekań.

Ogólne wrażenie
Zadowoleni :)

Petr Huňáček, 24.01.2009, Data pobytu: 11.1. - 16.1.2009
Region: Austria Austria, Skiwelt Brixental, Hotel: Stephanie

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (5) Nie (0)

2 zdjęć

Razem: 7,2 Bardzo dobra organizacja wycieczki, wszystko przebiegło bez jakiegokolwiek problemu, delegat chętny do pomocy, wszystko OK.

  • 7,4 Zakwaterowanie
  • 4,5 Wyżywienie
  • 9 Okolica
  • 10 Cena

Wstępne podsumowanie
Bardzo dobra organizacja wycieczki, wszystko przebiegło bez jakiegokolwiek problemu, delegat chętny do pomocy, wszystko OK. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w standartowym pensjonacie, niestety mieliśmy pecha, bo otrzymaliśmy pokój przy źle umiejscowionym kominie, dzieci nazywały pokój zadymka:)

Wyżywienie
Oczekiwaliśmy ze w pokoju bedzie kuchenka, ale nie było. To był jedyny minus, śniadania standartowe.

Usługi hoteli
Przyjemni właściciele pensjonatu.

Plaża
Droga autobusem plus minus 20 minut, bez problemów, stoki przygotowane w całej okolicy bardzo dobrze. W przeciągu tygodnia ludzi było minimalnie, żadne kolejki. (tylko nie polecam odkładać plecaki, bo jeden mi zwędzili).

Ogólne wrażenie
Bardzo zadowoleni, myślę, że w przyszłym roku znowu będziemy chcieli tam pojechać. Autokar był zawsze na czas, może tylko kurs Euro mógł być dla nas przyjemniejszy.: - )

Miroslav Čáp, 18.12.2007, Data pobytu: 17.12. - 13.12.2007
Region: Austria Austria, Dachstein West, Hotel: Dachstein West

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (7) Nie (0)

Razem: 8,9 Zupełnie powalające, głównie nam się udała pogoda, dla narciarzy idealna, przewodnik Lucie Březinová z BT wspaniała, kierowca autokaru z...

  • 9,3 Zakwaterowanie
  • 8,2 Wyżywienie
  • 9 Okolica
  • 10 Cena

Wstępne podsumowanie
Zupełnie powalające, głównie nam się udała pogoda, dla narciarzy idealna, przewodnik Lucie Březinová z BT wspaniała, kierowca autokaru z Teplic zawsze usłużny, właściciele hotelu Walnerovi zupełnie wspaniali. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Zupełnie w porządku. Tylko Invia pisała, że w okolicy znajduje się trasa dla biegówek, z której można korzystać w nocy…ale jakoś ją nie znaleźliśmy. Ale nie przeszkadzało to, bo byliśmy zmęczeni ze stoków.

Wyżywienie
Wspaniałe jedzenia, szeroka skala wyboru, nie byliśmy w stanie wszystko zjeść. Tylko jedna wada, za którą gospodarze nie mogą : przeciętnemu Czechowi w większości nie smakują sznycle z sosem pomidorowym, jest to ale rzecz przyzwyczajenia.

Usługi hoteli
Rodzinny hotel, osobiste i przyjemne obrad, drobne braki człowiek nawet nie zauważa.

Plaża
Jeździło się trochę dalej, ale w ogóle to nie przeszkadzało, do przyszłości: na górze w Lengau nad Hinterglemem można zaparkować autokar na cały dzień. Stoki doskonałe, rankiem puchowy śnieg, przeżycie na całe życie.

Ogólne wrażenie
Niepowtarzalne przyżycie, po drugie to chyba już się nie może udać, z pewnościę będzie padał deszcz.

Zdeněk Fikar, 18.12.2007, Data pobytu: 17.12. - 13.12.2007
Region: Austria Austria, Salzburgia, Hotel: Unterkrämerhof

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (7) Nie (0)

5 zdjęć

Wszystkie recenzje Austria

web:need_help

+48 71 769 5682