Czechy Czechy

Nazwa oficjalna: Republika Czeska
Stolica: Praha
System państwowy: pluralistyczna republika z parlamentem dwuizbowym
Religia: Większość ludności deklaruje agnostycyzm (59%), katolicyzm (ok. 27%), protestantyzm (ok. 1,5%), husytyzm (1%), prawosławie (0,2%), judaizm (0,01%) i inne. %
Język urzędowy: język czeski
Różnica czasu:

Czechy - wycieczki od 71 Zł

O REPUBLICE CZESKIEJCzechy leżą w samym sercu Europy, obejmują historyczne krainy Czech, Moraw i części Śląska.

Możliwości dla poznawania i podróżowania są prawie nieograniczone: muzea, festiwale muzyczne, koncerty muzyki klasycznej i nowoczesnej, koncerty organowe, ośrodki rekreacyjne, łaźnie, zabytki historyczne, wycieczki parowcem po Wełtawie (Vltavě); trasy rowerowe, narciarstwo (Karkonosze, Szumawa, Sudety, Jesioniki, Rudawy Czeskie, Góry Orlicke, Beskidy) i inne.

Odwiedzić warto nie tylko stolicę Pragę z całą masą zabytków historycznych, ale również inne miasta oraz tereny przyrodnicze włącznie z trzema parkami narodowymi. W świecie słynne jest czeskie piwo, zdecydowanie warte degustacji.

Biura turystyczne oferują piwne i winne szlaki po Czechach i po Morawach.
Można tutaj znaleźć chyba wszystkie style architektoniczne, masę grodów, ruin, zamków i pałaców czy malowniczych wiosek. Republika Czeska dysponuje bogactwem źródeł mineralnych, ich zastosowanie w kuracjach łaźniowych ma bogatą tradycję, Karlovy Vary są znane na całym świecie; są potoki, rzeki, jeziorka i zbiorniki wody, lasy i góry czy odwrotnie jaskinie i przepaści.

Kultura czeska jest bardzo znacząca w globalnej kulturze światowej, dzieła literackie, dramatyczne, muzyczne i plastyczne są na bardzo wysokim poziomie.

Obecnie Praga stanowi pomnik historyczny i kulturowy, centrum towarzyskie i polityczne doniosłości europejskiej. Swoje siedziby mają tutaj najsłynniejsze instytucje narodowe i państwowe poświęcone długoletnią tradycją.

Miasto stanowi zaplecze dla ważnych miejscowych i międzynarodowych wydarzeń politycznych, kulturalnych i naukowych, kongresów, konferencji czy festiwali. Na pierwszym miejscu plasuje się festiwal muzyczny Pražské jaro.

Do najbardziej odwiedzanych miejsc, oprócz zabytków historycznych, należy Ogród Zoologiczny, Praski Ogród Botaniczny Trója, Plac Wystawowy, wieża widokowa na Petrznie (Petřín); bogaty program kulturalny oferują zaś najróżniejsze galerie, ośrodki kultury, teatry, Opera Państwowa. W Pradze odbywa się masa imprez sportowych. Może Państwa zauroczy również intrygujące życie nocne - kluby, bary, kasyna...

Czechy - wycieczki od 71 Zł

Najnowsze opinie Czechy

Razem: bardzo piekny, nowy, luksusowy hotel w dobrych cenach.

Wstępne podsumowanie
bardzo piekny, nowy, luksusowy hotel w dobrych cenach. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
bardzo dobre

Wyżywienie
rewelacyjne

Usługi hoteli
basen, siłownia, welness, nowe i luksusowe.

Ogólne wrażenie
wspaniałe

Anonim, 05.06.2009
Region: Czechy Czechy, Beskidy, Hotel: Troyer (Trojanovice)

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (9) Nie (0)

8 zdjęć

Razem: Hotel leży w przepięknej okolicy i wspisuje się do niej idealnie, jest tam stajnia ze stadem danieli i dzików.

Wstępne podsumowanie
Hotel leży w przepięknej okolicy i wspisuje się do niej idealnie, jest tam stajnia ze stadem danieli i dzików. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Łanie i praktycznie wyposażone pokoje dwuosobowe i rodzinne apartamenty. TV, lodówka, wysparzątane, zarówno pokoje, jak i cały hotel.

Wyżywienie
HB - śniadania różnorodne, kolacje, wybór z min. 4 , 5 dań. Pyszne.

Usługi hoteli
Na najwyższym poziomie.

Ogólne wrażenie
Wszystko wspaniłe, na pewno wrócimy.

Jiří Petřek, 20.04.2009, Data pobytu: 9.4. - 12.4.2009
Region: Czechy Czechy, Jeseniki, Hotel: Diana (Velké Losiny)

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (10) Nie (1)

Razem: Po prostu świetny weekendowy pobyt za nieduże pieniądze.

Wstępne podsumowanie
Po prostu świetny weekendowy pobyt za nieduże pieniądze. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Pokoje są wyposażone dobrze, minibar, LCD TV, suszarka w łazience. Widok na dolinę, piękny. Ceny w minibarze takie jak w restauracji, piwo Pilsner 29 czk.

Wyżywienie
W pakiecie mieliśmy pobyt ze sniadaniem, bufet i każdy może coś sobie wybrać. Kolacje z karty albo a la carte, ceny podpbne. Kuchnię mają bardzo dobrą.

Usługi hoteli
Basen, sauna, masaże, lekcja jazdy konnej były w cenie. Usługi bez zastrzeżeń, basen podświetlany, wieczorem było super

Ogólne wrażenie
Mogę tylko polecać, jeśli ktoś lubi spokój, relaks, przyrodę to idealne miejsce za dobre pieniądze.

Jana Hacová, 23.03.2009, Data pobytu: 13.3. - 15.3.2009
Region: Czechy Czechy, Szumawa, Hotel: Dvůr Krutěnice

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (2) Nie (0)

3 zdjęć

Razem: Dla rodzin, które nie mogą spbie pozwolić na zbyt duży wydatek hotel idealny.

Wstępne podsumowanie
Dla rodzin, które nie mogą spbie pozwolić na zbyt duży wydatek hotel idealny. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Pokoje wyposażone skromnie, ale wystarczająco, sprzątanie o.k., ciepła woda, więc bez problemu.

Wyżywienie
Rano śniadania w formie bufetu, zmine, ciepłe, owoce, zdrowe i niezdrowe. Kolacja z 3 dań, zupy i czegoś słodkiego. Za tę cene dobre, personal w porządku.

Usługi hoteli
Byliśmy tam w zimie, korzystaliśmy z sauny, jacuzzi, bilard, strzałki, pingpong.

Ogólne wrażenie
Nie udawali figo-fago, ale raczej rodzinna atmosfera, gdzie nie przeszkadza nikomu jeśli dziecko coś wymyśli. Normalny hotel dla normalnych ludzi.

Anonim, 12.03.2009
Region: Czechy Czechy, Jeseniki, Hotel: Paramon

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (5) Nie (1)

Razem: Wellness Hotel Frymburk jest największym czeskim kompleksem typu wellness. Jest usytuowany na brzegu lipenskiej zapory w miasteczku...

Wstępne podsumowanie
Wellness Hotel Frymburk jest największym czeskim kompleksem typu wellness. Jest usytuowany na brzegu lipenskiej zapory w miasteczku Frymburk, na powierzchni 6,5 ha na wysokości 740 m. Hotel oferuje wysoką jakość zakwaterowania, kuchni, usług w zakresie spa i wellness. Jest tu także nowocześnie wyposażone centrum konferencyjne, aquapark, centrum fitnessu, squash, bowling, tenis itp. Dzięki temu kompeks jest idealnym miejscem na pobyty wypoczynkowe oraz przywracające dobra formę, a także organizację kongersów, kursów szkoleniowych oraz innym imprez firmowych. Na życzenie jest też możliwość organizacji bankietów, grilla na tarasie itp. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
192 pokoje, standardowo wyposażone w prysznic lub wannę, WC, TV SAT, łącze inetrnetowe (BEZPŁATNE), telefon i sejf. Z okien rozciąga się niepowtarzalny widok na zaporę w Lipnie lub na zalesione wierzchołki Sumawy.

Wyżywienie
Można wybrać sposób, który najbardziej odpowiada danemu klientowi: śniadanie w formie bufetu, obiady - menu tradycyjne lub do wyboru z oferty a la carte, kolacje także z menu lub bufet.

Usługi hoteli
tajskie, sportowe, relaksacyjne, aromatyczne i inne masaże, kąpiele, okłady, peeling orientalny, kapiele solne, sauna ziołowa i fińska, jaskinie śnieżne i solne, solarium, pokoje solarne, sauna, pokój wypoczynkowy, natryski, aquapark, drogi dla pływaków, 25 m rwącej rzeki, fonatnna, siedzenia z bąbelkami, hydromasaże, zjeżdzalnie

Plaża
pobyt zimą, więc nie mogę ocenić

Ogólne wrażenie
Rewelacyjny wypoczynek i relaks. Bez żadnych zastrzeżeń.

Tomáš Musil, 10.03.2009, Data pobytu: 13.2. - 15.2.2009
Region: Czechy Czechy, Lipno, Hotel: Wellness hotel Frymburk

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (4) Nie (3)

7 zdjęć

Wszystkie recenzje Czechy

web:need_help

+48 71 769 5682