Francja Francja

Nazwa oficjalna: Republique Francaise
Stolica: Paryż
System państwowy: republika o systemie parlamentarno-prezydenckim
Religia: katolicyzm 78%, islam 4%
Język urzędowy: francuski
Różnica czasu:

Francja - wycieczki od 77 Zł

O FRANCJIFrancja - największy kraj Europy Zachodniej liczący ponad 60 milionów mieszkańców, kształtem przypominający sześciokąt, od razu rzuca się w oczy. Otoczony czterema morzami, już od niepamiętnych czasów jest popularnym ośrodkiem turystycznym. Francja sąsiaduje z ośmioma państwami: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią. Od razu zwróci naszą uwagę rozczłonkowanie terenu, który wznosi się z zachodu na wschód, co sprzyja uprawianiu wielu form turystyki i sportu zarówno na wybrzeżu, jak i pośród wysokich ośnieżonych szczytów Masywu Centralnego, Pirenejów lub Alp.

W sercu Basenu Paryskiego (w północnej części kraju) położona jest jedna z najwspanialszych stolic Europy – tętniący życiem Paryż, centrum kulturalne, gospodarcze i administracyjne. Jest rzeczą nie podlegającą dyskusji, że właśnie tutaj możemy zobaczyć jedne z najbardziej interesujących zabytków we Francji, o ile nie w całej Europie. Warte zwiedzenia jest z całą pewnością Muzeum Sztuki Luwr, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, dzielnica artystów Monmartre i wiele innych miejsc. Szlak przepięknych zamków nad Loarą, to obecnie pamiątki po zamierzchłych czasach królestwa francuskiego.

Jednak nie tylko zabytki architektoniczne przyciągają miliony turystów, którzy każdego roku Francję odwiedzają. Miłośnicy wina z pewnością docenią winnice w Burgundii i w okolicach Bordeaux, łowcy przygód wąwozy w Masywie Centralnym, natomiast turystów preferujących przede wszystkim luksusowy urlop nad morzem, usatysfakcjonuje przepiękne Lazurowe Wybrzeże na południu, które stało się symbolem bajkowego urlopu.

Oprócz tego znanego odcinka wybrzeża Morza Śródziemnego nie możemy oczywiście zapominać o Półwyspie Bretońskim czy Normandii. Pobyt w baśniowym Disneylandzie, który zbudowano w dolinie rzeki Marny jako pierwszy w Europie, sprawi ogromną radość przede wszystkim dzieciom. Sercem Francji bywa często określany region południowo-zachodni, obszar, który ciągnie się od rzeki Loary aż po Pireneje, obejmujący na przykład historyczne miasta Tuluza lub Montpellier. Początki osadnictwa sięgają tutaj naprawdę bardzo odległych czasów, o czym świadczy wiele jaskiń ozdobionych prehistorycznymi malowidłami ściennymi lub też prehistoryczne osiedla i cmentarzyska.

Natomiast sami Francuzi cenią sobie przede wszystkim umiejętność komunikacji, czego uczą się już w szkole podstawowej. Ponadto w mentalności francuskiej głęboko zakorzeniona jest demokracja i uprzejmość, co jest wymagane także od obcokrajowców. Dlatego zawsze należy pamiętać o kulturalnym zachowaniu. Trzeba być ostrożnym jeżeli chodzi o tematy polityczne czy ocenę stosunków społecznych we Francji, by nie narazić się gospodarzom.

Kraj ten, którego jednym z symboli jest galijski kogut, na przestrzeni wieków rozsławiły pokazy mody, wino, sery, pikantna kuchnia i wspaniała przyroda. Francuska wystawność i patriotyzm znane są na całym świecie, a mieszkańcy tego przepięknego kraju całkowicie słusznie mają być z czego dumni.

Francja - wycieczki od 77 Zł

Najnowsze opinie Francja

Razem: Duży kemping z przyczepami, w których jest praktycznie wszystko. Szczegółowy opis i informacje na www.mesialbum.wz.cz

Wstępne podsumowanie
Duży kemping z przyczepami, w których jest praktycznie wszystko. Szczegółowy opis i informacje na www.mesialbum.wz.cz Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Mieszkaliśmy w namiocie, przed laty nasi rodzice mieszkali tam w przyczepie kempingowej.

Wyżywienie
W skali od 1 do 5 jakieś 3,5. Bardzo drogo.

Usługi hoteli
Restauracje, bary, muzyka, nocne imprezy.

Plaża
Duża i piaszczysta, łagodne zejście do wody. Naprzeciwko St. Tropez.

Ogólne wrażenie
Zdecydowanie warto odwiedzić Lazurowe Wybrzeże, jest tam wspaniale, tylko drogo.

Martin Mesi, 28.12.2008, Data pobytu: 24.6. - 26.6.2007
Region: Francja Francja, Lazurowe Wybrzeże (Riwiera francuska), Hotel: Les Prairies de la Mer

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (3) Nie (0)

Razem: Bardzo gustowny kemping, pomimo nagromadzenia mobilhomów.

Wstępne podsumowanie
Bardzo gustowny kemping, pomimo nagromadzenia mobilhomów. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
W przyczepie, wynajęliśmy sobie tę najmniejszą, ale mimo wszystko byliśmy bardzo zadowoleni. Wszędzie czysto. Okolica przepiękna - zieleń, taras, blisko plaże. Ciepła woda z urządzenia, można też było gotować na gazie, brakowało tylko zapałek albo zapalniczki. Mieliśmy prysznic i wc w przyczepie. Były też publiczne na kempingu. Okolica czysta i spokojna.

Wyżywienie
Własne - do dyspozycji wyposażona kuchenka. Niektóre przyczepy miały mikorfalówki.

Usługi hoteli
Plac zabaw, internet za opłatą.

Plaża
Bezpośrednio na kempingu, łagodne zejście do morza. Morze spokojne, w zatoce.

Ogólne wrażenie
Wspaniałe. Kemping jest blisko miasta Port gimaud, które jest przepiękne i położone na wodzie.

Anonim, 16.10.2008, Data pobytu: 14.9. - 21.9.2008
Region: Francja Francja, Lazurowe Wybrzeże (Riwiera francuska), Hotel: Les Prairies de la Mer

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (4) Nie (0)

Razem: 8,1 Wycieczka mi się bardzo podobała. Teraz nie oceniam piękna Paryża, ale organizację, transport, program i głównie pana delegata.

  • 7,4 Zakwaterowanie
  • 10 Okolica
  • 10 Cena

Wstępne podsumowanie
Wycieczka mi się bardzo podobała. Teraz nie oceniam piękna Paryża, ale organizację, transport, program i głównie pana delegata. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Proporcjonalne cenie. Od noclegu w F1 nie oczekiwałem niczego wspaniałego.

Wyżywienie
Wycieczka była bez jedzenia (za wyjątkiem parówek w autokarze – smaczne :)

Usługi hoteli
Opowiadające cenie.

Plaża
Program był fizycznie wymagający, ale bardzo odpowiednio dobrany. Mam wrażenie, że z ważnych rzeczy mi nic nie uciekło. Pozytywnie oceniam końcowe krótkie przejażdżki, które cały dzień podkreśliły i dodały szerszy horyzont odwiedzonych miejsc. Praca delegata, jego chęć, wiadomości i styl w jakim opowiadał nie miał żadnych błędów. Dostarczył nam sporo informacji jak z historii, tak i z teraźniejszych dziejów, ciekawostki, rady gdzie tanio zrobić zakupy. Informacji było sporo, ale nie było ich zbyt dużo, bo przeciętnego słuchacza nie znudziły. Oceniam i praktyczne rady na temat toalet itd. Lepszego przewodnika nie umiem sobie wyobrazić. Nigdy nie były czasowe nieścisłości, transport był przyjemny, z rozumnie dobranymi przerwami…kierowcy byli bardzo fajni i weseli. A nie byli to suwereni, jakimi zazwyczaj kierowcy są.

Ogólne wrażenie
Na podstawie dobrych doświadczeń z tym biorę podróży, rozmyślam o następnych wycieczkach. Jeszcze raz dziękuje panu delegatowi i kierowcom, ze mile spędzony czas tuż przed świętami.

Jan Teplý, 17.12.2007, Data pobytu: 16.12. - 13.12.2007
Region: Francja Francja, Paryż, Hotel: Formule 1

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (1) Nie (0)

Razem: Wycieczka była wymagająca, ale utkwi mi w pamięci na zawsze.

Wstępne podsumowanie
Wycieczka była wymagająca, ale utkwi mi w pamięci na zawsze. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Pokój po całym dniu chodzenia był wystarczająco duży, na wspólnych miejscach było zawsze czysto, oczywiście własne WC i prysznic, by było by lepsze mieć, ale to by nie była wycieczka po takiej cenie, więc spoko.

Wyżywienie
Parówki na śniadanie były dobre, ale raz wystarczyły. Kawa, harata, dobre, gorące i to było dobre w tej mroźnej pogodzie.

Usługi hoteli
Na jedną noc nie były potrzebne, a wszystko co potrzebowaliśmy załatwił za nas nasz wspaniały przewodnik.

Plaża
Odwiedziny wieży Eiffla, Luwru, Montmartre, Łuku triumfalnego i innych miejsc i pod koniec wycieczki wycieczka po Sekwanie w świątecznej atmosferze i z ładną dekorację, to są piękne przeżycia. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi panu Petru Horákovi wiemy o Paryżu chyba wszystko i widzieliśmy na pewno wszystko. Był zawsze miły i ochotny dla każdego, o Paryżu ma niesamowity zasób informacji. Ale nie tylko o Paryżu, on znał dokładnie wszystkie miejsca w trasie. Bardzo dziękujemy jak przewodnikowi tak i kierowcą, którzy pokonali drogę bez problemów i jeszcze im pozostał czas wraz z humorem.

Ogólne wrażenie
Wycieczka była trudna fizycznie, ale piękna, mamy nadzieję, że uda nam się wycieczkę do Paryża w przyszłym roku powtórzyć.

Lucie Pojerová, 17.12.2007, Data pobytu: 16.12. - 13.12.2007
Region: Francja Francja, Paryż, Hotel: Formule 1

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (6) Nie (0)

Razem: 9,7 Cena wycieczki odpowiada jakości, czasami niezupełne informacje od pani przewodniczki /rzeczy organizacyjne/, dwa razy przyjechał autokar...

  • 9,6 Zakwaterowanie
  • 10 Okolica
  • 10 Cena

Wstępne podsumowanie
Cena wycieczki odpowiada jakości, czasami niezupełne informacje od pani przewodniczki /rzeczy organizacyjne/, dwa razy przyjechał autokar o 15-20 min później. Nie jest to przyjemne kiedy jest człowiek zmarzły do szpiku kości. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Odpowiednie cenie, w pokoju znajdowało się wszystko co potrzeba, tylko ogrzewanie nie funkcjonowało. Inaczej wszystko jak standartowe F1.

Wyżywienie
Nie była w cenie.

Usługi hoteli
Nie mieliśmy możliwość spotkać jakąkolwiek hotelową służbę.

Plaża
Fizycznie bardzo wymagający, bo przemieszczało się w większości wypadkach piechotą, były to długie kilometry. Przewodniczka chciała pokazać nam wszystko i to nam się podobało.

Ogólne wrażenie
Proporcjonalne cenie, wycieczka mi się podobała.

Romana Krásová, 10.12.2007, Data pobytu: 9.12. - 6.12.2007
Region: Francja Francja, Paryż, Hotel: Formule 1

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (6) Nie (0)

Wszystkie recenzje Francja

web:need_help

+48 71 769 5682