Gwadelupa Gwadelupa

Nazwa oficjalna: Departement Gwadelupa
Stolica: Basse - Terre
System państwowy: zamorski departament Francji
Religia: rzymscy katolicy
Język urzędowy: francuski, kreolski
Różnica czasu: UTC - 5 godzin

O GWADELUPIEPrzepiękna romantyczna wyspa, która swoim kształtem przypomina motyla. Tak naprawdę są to dwie wyspy połączone w porośniętym mangrowcami przewężeniu mostem. Wyspy te różnią się bardzo krajobrazem, tak, jakby nawet nie leżały obok siebie. Grande-Terre, wschodnia część wyspy, jest prawie płaska i lepiej zagospodarowana, cała kraina pokryta jest plantacjami trzciny cukrowej. Większość hoteli znajduje się właśnie tutaj.Liczne małe zatoczki ze spokojnym i kryształowo czystym morzem, białym piaskiem i bogatą florą czynią z tego miejsca prawdziwy raj. Znajduje się tutaj także stolica zamorskiego departamentu Francji, Pointe-Pitre. Basse-Terre, zachodniej połowie wyspy, dominują wzgórza i góry, które są pokryte gęstą i bujną dżunglą deszczowych lasów tropikalnych z wąskimi i głębokimi dolinami, między którymi lśnią wody czarujących i wysokich wodospadów i źródeł termalnych.Większa część Basse-Terre jest parkiem narodowym, znajduje się tutaj najwyższa góra wyspy, czynny wulkan La Sufri_re (1467 m n. p. m.), który jest częstym miejscem wielu wycieczek. Znajduje się tutaj także najsłynniejsze miejsce dla nurków, które zostało nazwane imieniem słynnego badacza podmorskiego Jacquesa Cousteaua, który uznał ten obszar za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Wyspa jest prawdziwym rajem dla miłośników kwiatów egzotycznych. Znajdują się tutaj liczne gatunki palm, oleandrów, hibiskusa i nawet cudowne magnolie i anthuria. Kwiaty są podstawowym artukyłem eksportowym i wiele turystów wysyła kwiaty specjalną pocztą aż do miejsca swego zamieszkania. W pobliżu Gwadelupy znajduje się pięć małych wysepek, które są celem wielu turystów, którzy pragną odkrywać piękno krajobrazów pereł Morza Karaibskiego na własną rękę.

Najnowsze opinie Gwadelupa

Razem: 9,7 Chcieliśmy spędzić urlop w egzotycznym, ale jednocześnie spokojnym miejscu, co nam się udało. Dzięki miłym właścicielom hotelu,...

  • 10 Zakwaterowanie
  • 9,6 Wyżywienie
  • 9,3 Okolica
  • 10 Cena

Wstępne podsumowanie
Chcieliśmy spędzić urlop w egzotycznym, ale jednocześnie spokojnym miejscu, co nam się udało. Dzięki miłym właścicielom hotelu, przepięknej okolicy, ciepłej wodzie i przyjemnej pogodzie. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w hotelu Au Ťi Sucriere byłoo pod każdym względem wspaniałe - czyste, praktycznie wyposażone pokoje z klimatyzacją zupełnie wystarczały. Wspaniały widok na morze, do basenu - 20 m.

Wyżywienie
Nasz hotel oferował tylko śniadania- dobrej jakości i ilości. Na miejscu były 3 restauracje i 2 sklepiki, gdzie można było kupić jedzenie i picie.

Usługi hoteli
Właściciele hotelu zapewnili nam wynajęcie auta, zawsze chętnie nam doradzali, dokąd najlepiej pojechać na wycieczkę, gdzie są najlepsze plaże itp.

Plaża
Plaża piaskowa oddalona była od hotelu ok. 150 m., zazwyczaj było tam tylko parę osób, woda spokojna, ciepła.

Ogólne wrażenie
Nasz pobyt na Gwadelupie był wyjątkowy, podobało nam się tam wszystko i to bardzo. Może jedyna mala niedogodność, jeśli ktoś nie zna francuskiego choć trochę to będzie miał problemy z dogadaniem się - angielski tu właściwie nie istnieje.

Dagmar Milatová, 20.08.2007, Data pobytu: 9.8. - 27.7.2007
Region: Gwadelupa Gwadelupa, Basse Terre, Hotel: La Sucrerie du Comte

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (5) Nie (0)

3 zdjęć

Wszystkie recenzje Gwadelupa

web:need_help

+48 71 769 5682