Hiszpania Hiszpania

 • Ciekawe miejsca

  Zapierająca dech w piersiach Katalońska metropolia

  Barcelona jest pulsującym sercem Hiszpanii. Miejscowych obywateli nie nazywajcie Państwo jednak Hiszpanami, dumnie podkreślają swą przynależność do metropolii Katalońskiej. Wyjątkowe piętno na tym miejscu odcisnął kontrowersyjny architekt Antonio Gaudi. Casa Mia, Casa Battlo, park Güell czy Sagrada Familia –wszystko to są osobliwe dzieła, na których Gaudi pozostawił swój podpis. Oprócz architektonicznych klejnotów tego geniusza Barcelona szczyci się szeregiem najróżniejszych muzeów, zachwycającą gotycką dzielnicą czy setkami romantycznych zakątków i ryneczków z kwitnącymi drzewami pomarańczy. Entuzjaści sportu z pewnością będą poszukiwali stadionu olimpijskiego, usytuowanego za miastem. Fani piłki nożnej mogą odwiedzić sławny Camp Nou, z muzeum obrazującym historię klubu FC Barcelona. Jeżeli wybierają się Państwo na zakupy, polecamy słynne centrum handlowe El Corte Ingles czy też Maremagnum. W Barcelonie polecamy także skorzystać z oferty przyulicznego handlu – na przykład przy alei La Rambla (bez wątpienia najbardziej znanej ulica Barcelony) lub na jednym z wielu targowisk. Jeżeli mają Państwo więcej czasu, zapraszamy do przejażdżki jednym z pięknych jachtów zakotwiczonych w porcie i odwiedzenia Wysp Balearów.

  Hiszpania oferuje jedne z najdłuższych i najpiękniejszych plaż Europy. Costa Brava to najbardziej znany letni kurort, także dzięki temu, iż jest położony na północy kraju a to zapewnia łatwy dojazd. Plaże na początku pokryte otoczakami, przekształcają się w piaszczyste plaże, otaczające skaliste wybrzeże. Podobnie wygląda Costa Dourada (Złote wybrzeże). Rozprzestrzenia się na południu od Barcelony i oprócz swych przepięknych plaży proponuje turystom historyczne miasto Tarragona

  Miasto, gdzie życie zaczyna się o północy

  Jeżeli odwiedzili Państwo Barcelonę przed przybyciem do Madrytu, prawdopodobnie nic Państwa tutaj nie zaskoczy – oczywiście jeżeli chodzi o architekturę. Madryt to piękne nowoczesne miasto, które oferuje intensywne kulturalne i towarzyskie doznania. Należy do grona europejskich metropolii z wysoką ilością galerii i muzeów.

  Andaluzja

  Słoneczna Andaluzja zalicza się do grona najpopularniejszych i najliczniej odwiedzanych terenów Hiszpanii. Costa del Sol – lub inaczej „Słoneczne wybrzeże“ – wabi turystów na 300 słonecznych dni w roku. Miłośnicy historii będą z przyjemnością podziwiać Malagę. Dzięki wpływowi najróżniejszych kultur przeżyją Państwo wycieczkę poprzez różne kontynenty i stulecia. Miłośnicy sztuki wiedzą, że Malaga to rodzinne miasto znakomitego malarza Pabla Picassa. Nie będzie więc dla nikogo niespodzianką, że w Maladze znajdziemy muzeum Picassa, ze stałą wystawą jego dzieł. Kropką nad „i” w przygodzie z historią może być twierdza Alcazaba z przepięknym amfiteatrem.

  Majorka

  Największa wyspa Balearów leży na wschód od hiszpańskiego lądu. W przeciwieństwie do Ibizy, która słynie ze swych letnich imprez dla złotej młodzieży Europy, Majorka jest miejscem kontrastów – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Główne miasto wyspy - Palma de Mallorca to historycznie miejsce z wąskimi uliczkami, romantycznym portem i bogatym życiem towarzyskim. Ma swe własne targowiska, własne święta i niezakłócony niczym rytm życia.

  Wyspy Kanaryjskie

  Aczkolwiek są od hiszpańskiego lądu oddalone, nie są całkowicie niezależne. Wyspy Kanaryjskie są urozmaicone i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Należą do najczęściej odwiedzanych miejsc przez urlopowiczów z całego świata i nie ma się czemu dziwić. Dla Europejczyków egzotycznie wyglądające czarne plaże, wielobarwne kwiaty, palmy i ckliwe wulkany dodają urlopowi szczególnego znaczenie. Niestety uroku odbiera im właśnie duża ruchliwość turystów i tłumy ludzi pragnących spokoju.

web:need_help

+48 71 769 5682