Hiszpania - Costa Dorada Hiszpania

  • Opis

    Wybrzeże Costa Dorada znajduje się w południowej Katalonii, około 110 km od Barcelony. Posiada liczne, piaszczyste plaży i jest zaliczane do lubianych regionów turystycznych w Hiszpanii.

Najnowsze opinie Hiszpania - Costa Dorada

Razem: Na początku roku 2008 zdecydowaliśmy się na wycieczkę do Hiszpanii. Najważniejszym wymaganiem był dojazd własny. Dalej ważna była...

Wstępne podsumowanie
Na początku roku 2008 zdecydowaliśmy się na wycieczkę do Hiszpanii. Najważniejszym wymaganiem był dojazd własny. Dalej ważna była temperatura w danym miejscu (w czasie pobytu powinna utrzymywać się w ciągu dnia w granicach 30 °C), temperatura morza (min. 26 °C) i łagodne zejście do morza. Nasze życzenia spełnił hotel Calypso w Costa Dorada, w miasteczku Salou. Hotel znajduje się na skraju miasteczka. Do centrum jest jakieś 300-500m. Ceny artykułów spożywczych są tutaj takie jak u nas. W ciągu kilku dni zorientowaliśmy się, co i gdzie kupować. Ceny gotowych produktów (jedzenia w restauracji) były kilkukrotnie wyższe niż u nas. Podróż z domu do celu trwała z postojami ok. 26 godzin. Było tego 2200 km. Odmierzał to jeden z kierowców. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Hotel składał się z 2 budynków, w których znajdowały się pokoje. Pokoje były czyste, miały klimatyzację. Mieszkaliśmy w drugim budynku na trzecim piętrze. Po tym budynku trochę już było znać, że przewinęło się przez niego parę stówek (tysięcy) turystów (dość obskurne drzwi, meble i farba na ścianie), ale poza tym wszystko było super.

Wyżywienie
Jedzenie dobre. Były szwedzkie stoły - my wykupiliśmy śniadania i obiadokolacje. W ciągu dnia jedliśmy na plaży.

Usługi hoteli
Byliśmy bardzo zadowoleni z usług hotelu. Codziennie sprzątano pokój, odkurzano, dostawaliśmy czyste ręczniki itp. W pokoju mieliśmy telewizor, z którego jednak mało korzystaliśmy.

Plaża
Na plażę jest ok. 500 m. 2/3 drogi jest do pagórka a potem na koncu jest 1/3 drogi po schodach aż do brzegu. Zejście do morza jest łagodne (jakieś 100-200 m od brzegu morze miało jakieś 1,5 - 1,7 m głębokości). Temperatura morza podczas naszego pobytu utrzymywała się w granicach 27-28°C. Na plaży był też bufet, w którym można było kupić przekąski i napoje.

Ogólne wrażenie
Nasze ogólne wrażenia są wspaniałe. W przyszłym roku też zdecydujemy się na Hiszpanię i jakieś piękne miejsce. Nie rozumiem, dlaczego ani jedno nasze biuro podróży nie organizuje tam wycieczek. Wybraliśmy wycieczkę z czeskiej oferty.

Alexander Pálkovács, 28.10.2008, Data pobytu: 2.8. - 16.8.2008
Region: Hiszpania Hiszpania, Costa Dorada, Hotel: Calypso

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (4) Nie (0)

Razem: Hostel, czysty, pokoje małe, pracownicy przy recepcji nie mówili inaczej niż językiem hiszpańskim.

Wstępne podsumowanie
Hostel, czysty, pokoje małe, pracownicy przy recepcji nie mówili inaczej niż językiem hiszpańskim. Pokaż pełną recenzję

Wyżywienie
Tylko śniadania, codziennie jednakowe. 1 mała bagietka, masło, marmolada, ciasteczko i tylko kawa z mlekiem.

Lumír Dvořák, 27.03.2006, Data pobytu: 24.3. - 26.3.2006
Region: Hiszpania Hiszpania, Costa Dorada, Hotel: Nuria

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (5) Nie (0)

Wszystkie recenzje Hiszpania - Costa Dorada

web:need_help

+48 71 769 5682