Hiszpania Hiszpania

 • Fauna

  Podobnie jak w przypadku flory tak i w faunie możemy napotkać tu przedstawicieli środkowoeuropejskiej i północnoafrykańskiej fauny. Na północy kraju przeważają gatunki środkowoeuropejskie.W Pirenejach można napotkać na przykład dzikie świnie, wilki, kozice, rysie. Z ptaków drapieżnych spotkamy orły i sępy.

  W górach centralnej części Hiszpanii szeregi zwierzyny zwiększają się o lisy, borsuki, krety i różne gryzonie. W tym samym rejonie, na stepowych nizinach można najczęściej natknąć na zające , króliki i gryzonie.

  Na południu kraju pojawiają się reprezentanci północnoafrykańskiej fauny, zwierzęta takie jak jeżozwierz, przepiórka, łasica, szakal oraz wiele gatunków jaszczurek. Na Gibraltarze występuje jedyny gatunek małp europejskich-magota gibraltarska.

  Rzeki obfitują w ryby. Złowić tu można pstrągi, łososie - w rzekach kantabryjskich, płocie czy świnki. W pewnych lokalizacjach nie są rzadkością jesiotr czy brzana. Jeśli ktoś chciałby łowić w morzu napotkać może dorsze,makrele i tuńczyki.

  Wyspy Kanaryjskie oferują spore ilości plaż - 58 rodzajów (drugie miejsce, co do ilości plaż, zaraz po Grecji).

web:need_help

+48 71 769 5682