Hiszpania Hiszpania

 • Właściwości sieci elektrycznej

  Napięcie elektryczne według normy europejskiej wynosi 220 V

 • Na co jeszcze należy zwrócić uwagę!

  W ogóle można powiedzieć, że Hiszpania to kraj relatywnie bezpieczny. Ale i tak musimy liczyć z określoną ilością zbrodni (przede wszystkim chodzi o złodzieje kieszonkowe i drobne kradzieże). Sposoby są różne, często jest korzystane z prób o odwabienie uwagi (sprzedaż kwiatów, "nieumyślne" ubrudzenie ubrania, kontrola wystarczającej gotówki fałszywemu policjantowi). Dlatego polecamy przestrzegania głównych zasad ostrożności i rozważności, naprzykład:

  - nie pozostawiać ważne dowody i rzeczy na jednym miejscu,

  - paszporty, bilety lotnicze i większą gotówkę zostawiać w sejfie hotelowym, jeżeli jest to możliwie,

  - zabierać ze sobą tylko mniejsze sumy pieniędzy, jeżeli nie macie zaplanowane jakieś duże zakupy,

  - nie pozostawiać razem z kartami płatniczymi ich numery albo numery banków (z powodu możliwości zablokowania karty w razie kradzieży),

  - nie pozostawiać dowody osobiste i rzeczy wartościowe w samochodzie itp.,

  - nie spać na wyludnionych miejscach.

  W przypadku, że zostaniecie okradzeni, jest odpowiednie zwrócić się do najbliższego wydziału, zgłosić przypadek i poprosić o protokół policyjny. Jeżeli chodzi o terroryzm, to bardzo dobra strategia hiszpańskiego rządu razem ze współpracą międzynarodową przynosi ciągle większe efekty w walce z terroryzmem przeciw baskijskiej organizacji separatystycznej ETA. Mimo to musimy ciągle w Hiszpanii liczyć z nieobliczalnością fenomenu terroryzmu narodowego. Niestety w ostatnim czasie powiększa się i groźba terroryzmu międzynarodowego.  Dalej polecamy, by obywatele polscy w razie możliwości mieli zawsze ze sobą telefon komórkowy i mieli kontakt na członków rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy by im w razie czego mogli udzielić pomocy finansowej.

web:need_help

+48 71 769 5682