Hiszpania Hiszpania

 • Możliwości podróżowania i transportu

  Samolotem, autobusem,samochodem, na rowerze,pieszo? Porównajcie Państwo czasowe i finansowe możliwości i wybierzcie najlepszą drogę.

  Samolotem

  Transport lotniczy jest najszybszym sposobem podróżowania. Z lotniska w Warszawie usługi lotnicze oferuje kilka firm lotniczych (WINGS, LOT, LUFTHANSA....) a lot trwa ok.3,5 godziny. W samej Hiszpanii jest prawie 50 lotnisk ,ale oczywiście te największe znajdują się w Barcelonie i Madrycie.Ceny biletów są uzależnione od firmy i daty rezerwacji. Bilet powrotny można zamówić już w cenie około 450-600zł (puvodni text tykal se ceskych zakazniku).

  Autobusem

  Wiele biur turystycznych wykorzystuje przy wycieczkach do Hiszpanii transport autobusem. Cena biletu powrotnego oscyluje około 350zł. Jeżeli idzie o czas podróży, to jest to mnie komfortowy transport niż samolot – podróż trwa około 32 godzin, lecz w obecnych czasach przy doskonale wyposażonych autobusach nie stanowi to problemu. Autobusem po Hiszpanii podróż nie będzie problemem. Sieć dróg jest dość gęsta i bardzo łatwo dostać się można z nadmorskich kurortów w głąb lądu, do Madrytu czy Barcelony. Najbardziej znane hiszpańskie firmy transportowe to Auto-res, Dalbus czy Alsa. Autobusy wyposażone są w klimatyzacje, ale ceny są wyższe niż u nas.

  Pociągiem

  Połączenie kolejowe do Hiszpanii oczywiście istnieje lecz nie należy do szybkich i tanich. Trasa wiedzie przez Pragę, Curych, Genewę, Gironę do Barcelony. Sieć kolejowa jest gęsta a usługi kolejowe są na wysokim poziomie. Opłata za przejazd jest niestety wyższa niż w Polsce.Można również spotkać pociągi turystyczne, które w cenie biletu zawierają nie tylko sam przejazd, ale także nocleg, wyżywienie, wycieczki łącznie z biletami wstępu. Nierzadko można spotkać w pociągu muzykę „na żywo” –muzykanci uprzyjemniają drogę turystom i jednocześnie zarabiają na życie.

  Samochodem

  Jeśli zdecydują się Państwo na wielogodzinny maraton, możecie wybrać dojazd własny. Hiszpania słynie z rozległych sieci autostrad o długości ok. 700.000 km, z czego około 11.000 km to drogi szybkiego ruchu.

  Transport morski

  Z Hiszpanii można wybrać się na wycieczkę na Wyspy Baleary. Do najsłynniejszych portów zalicza się Barcelona, Walencja i Algeciras. Jeżeli będą Państwo mieć szczęście to kupicie bilet Barcelona-Majorka już za 39 EUR.

web:need_help

+48 71 769 5682