Hongkong Hongkong

Nazwa oficjalna: Hongkong
Stolica: Viktoria
System państwowy: specjalny region administracyjny Chin
Religia: buddyzm, konfucjanizm i taoizm, a 10% to chrześcijanie
Język urzędowy: chiński (kantoński), angielski
Różnica czasu: + 8 godzin wobec czasu środkowoeuropejskiego

Region

Hongkong - wycieczki od 209 Zł

O HONGKONGUWyspa z niekończącym się przedmieściem, na którym dumnie panują wieżowce wbijające się w chmury. Miesza się tutaj dochowana tradycja i nowoczesne, rozwijające się życie. Pomimo tego, że chodzi o najgęściej zaludniony rejon w świecie, rozciągają się tutaj także gęste lasy, góry i wzdłuż granicy z Chinami ciągnie się strefa rolnicza nazywana Nowe Terytorium.

Były klejnot koloni brytyjskich w Morzu Południowochińskim, leży w tropikalnej strefie na 235 wyspach. Wybrzeże liczy 733km, największa góra wyspy to ,,Tai Mo Shan?, której wierzchołek unosi się w wysokości 958 metrów. Od 1841 roku kolonia brytyjska, od 1. 7. 1997 specjalny region administracyjny Chin.

Hongkong przedstawia jeden z najlepiej rozwiniętych rejonów Azji. Posiada statut ?special administrative region?, który gwarantuje mu własną autonomię wraz z niepowtarzalnym charakterem metropolii i ośrodku handlowego z wielu wspaniałymi restauracjami i intymnymi herbaciarniami. Nowoczesne lotnisko należy do najwspanialszych w świecie. Hongkong można podzielić na cztery części administracyjne: Kowloon, Hong Kong Island, New Teritories i inne bardziej oddalone wyspy. Hongkong zaspokoi smakoszy zakupów i targowania. Cały teren liczy tylko 1.071 km2 i tworzy go rozczłonkowany półwysep Kowloon, wyspa Hongkong i następnych 230 mniejszych wysepek.

Hongkong - wycieczki od 209 Zł

Najnowsze opinie Hongkong

Wszystkie recenzje Hongkong

web:need_help

+48 71 769 5682