Japonia Japonia

Nazwa oficjalna: Japonia
Stolica: Tokio
System państwowy: monarchia konstytucyjna
Religia: shintö, buddyzm
Język urzędowy: japoński
Różnica czasu: UTC + 9 godzin

Region

Japonia - wycieczki od 329 Zł

O JAPONII

Japonia oferuje turystom mnóstwo możliwości, których nie znajdą nigdzie indziej - bogatą historię i architekturę shintoistycznych i buddystycznych świątyń i współczesną rzeczywistość nowoczesnych światowych metropolii z wszelkimi technicznymi nowościami - super szybkimi pociągami i komputerami. Gdzie indziej aniżeli tu można zaznać spokoju i harmonii tradycyjnego japońskiego ogrodu a w następnej minucie zanotować ostry kontrast ze stresującym stylem życia urzędników śpieszących się do pracy w centrum Tokia?

Japonia czyli Nippon jest małym państwem leżącym w Azji Wschodniej na archipelagu Wysp Japońskich. Nippon tłumaczy się jako Kraj Wschodzącego Słońca. Japonia jest państwem wyspiarskim a jej wyspy tworzą kształt łuku długiego około 2500 km. Obecnie Japonia obejmuje prawie 4000 wysp o różnej wielkości. Największe z nich to: Honshü, Hokkaidö, Kyüshü a Shikoku.

Prawie wszystkie japońskie wyspy są pochodzenia wulkanicznego i większość powierzchni wysp zajmują góry. Największą i najbardziej zaludnioną wyspą jest Honshü, która ma z wszystkich wysp najbogatszą historię.

Japońska cywilizacja potykała się od początku swojego ziemskiego życia z destrukcyjną siłą żywiołów przyrody: trzęsienia ziemi, niszczące fale tsunami oraz tajfuny. Niziny występują tylko na wybrzeżach, gdzie skoncentrowana jest większość obywateli, albowiem góry ze względu na gęste lasy są prawie zupełnie niedostępne.

Korzenie japońskiej cywilizacji sięgają epoki prehistorycznej i pierwsze zmianki o Japonii pochodzą z kronik chińskiej dynastii Han. Specyfika japońskiej kultury powstała w wyniku izolacji wysp od reszty kontynentu azjatyckiego. Podstawowym źródłem inspiracji była zawsze kultura Chin i Korei, później znajomości i umiejętności Europy i Stanów Zjednoczonych. Jednak zawsze wszystko wzbogacali i przetwarzali stosownie do swoich potrzeb i nadając wszystkiemu własne, oryginalne piętro.

Ludzie w Japonii bardzo kochają porządek, przyrodę, piękno i doskonałość i to wszystko wywiera ogromny wpływ na ich życie i pracę.

Zadziwiające jest to, że od początku Cesarstwa Japońskiego aż po dzień dzisiejszy, w czele Japonii jest cesarz pochodzący ciągle z tej samej pierwszej dynastii cesarskiej (rodziny).

Japonia - wycieczki od 329 Zł

Najnowsze opinie Japonia

Wszystkie recenzje Japonia

web:need_help

+48 71 769 5682