Malezja Malezja

Nazwa oficjalna: Malezja
Stolica: Kuala Lumpur
System państwowy: federalna monarchia konstytucyjna
Religia: islam, buddyzm
Język urzędowy: malajski
Różnica czasu: UTC + 8 godzin

Malezja - wycieczki od 89 Zł

O MALEZJIMalezję śmiało można nazwać krainą marzeń, albowiem możliwości, które oferuje każdemu turyście są naprawdę fascynujące i nie sposób ich tutaj wszystkich wyliczyć. Znajduje się tutaj dziewicza i unikalna przyroda, prześliczne wybrzeże, czarujące góre, bajkowe wyspy i super nowoczesna metropolia Kuala Lumpur.

Można odpoczywać na wysepce niemal na środku przezroczystego oceanu i próbować nurkowania, leniuchować na plaży, udać się do tropikalnej dżungli i podziwiać orangutany oraz mnóstwo dalszych bardzo rzadkich gatunków zwierząt i roślin, zwiedzić liczne zabytki historyczne albo obserwować ruch malezyjskiej metropolii Kuala Lumpur z wysokości słynnych Petronas Towers, które jeszcze przed niedawnem były najwyższą budowlą świata. Polecamy także odwiedzić architektonicznie i historycznie najciekawsze miasto - Melakę. To wszystko jest dzisiejsza Malezja. Nowoczesne rozwinięte państwo, które zachwyci na pierwszy rzut oka. Melazja jest naprawdę bardzo przyjemnym krajem a jej obywatele razem stwarzają wrażenie, które na pewno zapamiętacie na długi czas. Unikatowa mieszanina kultur i różnych wyznań stwarza niepowtarzalną atmosferę, która jest typowa tylko dla tego azjatyckiego kraju. Żyją tutaj obok siebie Malezyjczycy, Chińczycy i obywatele oryginalnych tubylczych plemion.

Znajduje się tutaj mnóstwo różnych meczet oraz buddystycznych, hinduistycznych, taoistycznych i katolickich świątyń. Chociaż oficjalnym wyznaniem jest islam, to różni on się od niektórych twardych odłamów, które znamy z innych krajów muzułmańskich. Również jak obecność Portugalczyków, Niderlandów i Brytyjczyków wpłynęła na historię Malezji i zostawiła tutaj ślady aż po dzień dzisiejszy w wielu dziedzinach.

Morze w Malezji wdzięczy ciepłemu klimatowi za bardzo przyjemną temperaturę, między 26 - 29 stopniami Celsjusza i znakomicie nadaje się do kąpania. Znajduje się tutaj wiele znakomitych miejsc do nurkowania a podmorski świat bogaty jest w mnóstwo roślinnych i zwierzęcych gatunków. I szczególnie morze słynie w okolicy wysp malezyjskich swoją przezroczystością i wspaniałym kolorem. Wszyscy miłośnici pływania, nurkowania i sportów wodnych będą malezyjskim wybrzeżem naprawdę zachwyceni i każdy odnajdzie tutaj satysfakcję. Zdumiewająca mozaika pełna kontrastów. Malezja, to prawa Azja!

Malezja - wycieczki od 89 Zł

Najnowsze opinie Malezja

Wszystkie recenzje Malezja

web:need_help

+48 71 769 5682