Malta Malta

Nazwa oficjalna: Republika Malty (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)
Stolica: Valletta (9000 obywateli)
System państwowy: republika
Religia: rzymskokatolickie 98 %
Język urzędowy: Językiem urzędowym jest maltański i angielski. Maltański jest językiem semickim i jest blisko spokrewniony z arabskim. Prawie wszyscy obywatele Malty mówią po angielsku, w hotelach można porozumieć się i po niemiecku.
Różnica czasu: UTC + 1 (CET)

Malta - wycieczki od 58 Zł

O MALCIEMalta jest państwem wyspiarskim i w jego skład wchodzą wyspy Malta, Gozo i Comino, jest to kraina pełna spokoju, która wzywa do poznania, kraina pełna romantyki w samym sercu Morza Śródziemnego i wabi turystów subtropikalnym klimatem, kryształowo błękitnym morzem i gościnną atmosferą. Od Sycylii jest oddalona o zaledwie 100km a od Afryki Północnej ją dzieli mniej więcej 300km.

Wybrzeże państwa maltańskiego jest przeważnie skaliste i rozczłonkowane, piaskowe plaże znajdują się przeważnie w zatokach. Najładniejszą plażą na Malcie jest piaskowa Golden Bay a na wyspie Gozo jest wyśmienite kąpanie na plaży Ramla Bay, która ma czerwony piasek. Niedaleko stąd znajduje się znana jaskinia Calypso 's Cave, gdzie według legendy żyła przepiękna nimfa Kalipso, która zauroczyła mitycznego Odyseusza.

Głównym celem podróży na Maltę są wspaniałe warunki do nurkowania, które umożliwiają skaliste brzegi z przejrzystą wodą, z bogatą fauną i florą i całe mnóstwo podmorskich jaskiń.

Na Malcie nie znajdują sią ale tylko ładne plaże, które oferują wspaniałe kąpanie, ale także mnóstwo historycznych ciekawości, na które wywarły duży wpływ różne narody i kultury. Dochowały się tutaj zabytki kilka świątyń, które są uważane za najstarsze na świecie. Znajdują się w Hagar Qim i w Mnajdra, na południowym wybrzeżu Malty. Pozostałości domów, uzdrowisk i akwaduktów pochodzą z czasów starych Rzymian. Miejscowa historia i kultura była pod bardzo silnym wpływem rycerzy zakonu Joannitów - Rycerzy Maltańskich. Pozostałością po kolonizacji brytyjskiej są czerwone budki telefoniczne, ruch lewostronny i znajomość angielskiego, po angielsku porozumią się prawie wszyscy obywatele Malty.

Wyspy są małe, wszystkie plaże i ciekawe miejsca są łatwo dostępne miejscowym transportem, wypożyczonym samochodem albo na rowerze.

Malta - wycieczki od 58 Zł

Najnowsze opinie Malta

Razem: Druga połowa wspaniałego urlopu, po 10 dniach w Slieme w prywatnym apartamencie. Z ruchliwego centrum do wioski na drugim końcu wyspy....

Wstępne podsumowanie
Druga połowa wspaniałego urlopu, po 10 dniach w Slieme w prywatnym apartamencie. Z ruchliwego centrum do wioski na drugim końcu wyspy. Szczegółowe informacje i fotogaleria na stronie www.mesialbum.wz.cz Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Przyzwoite, dość stare wyposażenie hotelu, lokalizacja przy drodze do Melliehy, ok. 150m od największej piaszczystej plaży na Malcie. Prawie cały czas spędzaliśmy w wodzie albo na wycieczkach, więc nie przeszkadzał nam widok na ścianę sąsiedniego budynku.

Wyżywienie
Nie korzystaliśmy z hotelowej restauracji. Restauracje w okolicy są dobre, ale większość jest dużo gorszej jakości niż w Slieme i St. Julians. Zaskakujące jest również to, że ceny są tu dużo wyższe niż w centrum turystycznym Slieme i St. Julians.

Usługi hoteli
Dwa baseny, restauracje, bary przy basenach, klub, minimarket, internet - podobne ceny na całej wyspie.

Plaża
Duża, piaszczysta, łagodne zejście. Woda, tak jak na całej Malcie, czysta i ciepła. Tanim autobusem można się dostać na inne plaże albo bardzo tanim promem na Gozo.

Ogólne wrażenie
Dwie wycieczki w jednym na Malcie oceniamy jako niezapomniane. To przepiekna wyspa. Wybraliśmy się tam samolotem, a namiejscu poruszaliśmy się samochodem - do ruchu lewostronnego można się szybko przyzwyczaić, gorzej jest z parkowaniem.

Martin Mesi, 28.12.2008, Data pobytu: 1.7. - 5.7.2008
Region: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Luna Holiday Complex

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (9) Nie (1)

Razem: 4,6 Hotel słuzył mi tylko do noclegów i był bazą wylotową do samotnych wycieczek, nie mogę opiniować atrakcji, które hotel oferuje, ponieważ...

  • 6 Zakwaterowanie
  • 3,7 Okolica
  • 1 Cena

Wstępne podsumowanie
Hotel słuzył mi tylko do noclegów i był bazą wylotową do samotnych wycieczek, nie mogę opiniować atrakcji, które hotel oferuje, ponieważ z nich nie korzystałam. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Bez zastrzeżeń, poza tym, ze hotel nie jest przystosowany dla niepełnosprawnych. Do niektórych pokoi prowadzi dość ruchliwa trasa, na szczęście tak nie było w moim przypadku - okno na ciche podwórze, ale z widokiem na inny budynek.

Wyżywienie
Nie wykupiłam wyżywienia, więc nie korzystałam z restauracji hotelowej.

Usługi hoteli
Korzystałam jedynie z internetu. Nie mogę ocenić warunków cenowych, bo nie mam porównania.

Plaża
Ze względu na pogodę nie odwiedzałam plaży.

Ogólne wrażenie
Mniej więcej zgodny z oczekiwaniami.

Alena Fantová, 07.10.2008, Data pobytu: 28.9. - 5.10.2008
Region: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Luna Holiday Complex

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (6) Nie (1)

Wszystkie recenzje Malta

web:need_help

+48 71 769 5682