Maroko Maroko

Nazwa oficjalna: Królestwo Maroka (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Stolica: Rabat -Salé 1,564.000 obywateli
System państwowy: monarchia konstytucyjna
Religia: islam (95%), chrześcijaństwo (4%), żydostwo
Język urzędowy: Arabski, francuski, możliwe jest poruzmieć się także po angielsku, ale czasami z problemami.
Różnica czasu: UTC + 1 godzina

Maroko - wycieczki od 54 Zł

O MAROKUMaroko jest krajem pełnym kontrastów, królewskie miasta stwarzające atmosferę niczym z baśni tysiąca i jednej nocy zastępują nowoczesne letniska na brzegu morza. Maroko należy do najbogatszych krajów Afryki pod względem wartości przyrodniczych i kulturalnych. Prastara kultura tego kraju osadzona jest w panoramie przepięknej egzotycznej przyrody z dominującym w krajobrazie pasmem górskim Wysoki Atlas, którego wierzchołki pokryte są śniegiem a niepowtarzalną atmosferę w dodatku uzupełnia piękna sceneria wydm piaskowych i zielonych oaz Sahary, które są pełne gajów daktylowych.

Kulturalne i historyczne zabytki sięgają bardzo odległych czasów Fenicjan, antyki aż po współczesność kultury arabskiej i berberskiej. Oszałamiająca architektura przypomina bogatą przeszłość tego kraju. Znajdują się tutaj liczne stare królewskie pałace w stylu orientalnym, meczety oraz mauzolea.

Przyjazność i gościnność są zaletą tutejszych obywateli, a to jak przodków plemion berberyjskich, pasterzy, którzy tak samo jak przed wiekami prowadzą na pustyni karawany wielbłądów i żyją przede wszystkim w górach albo na wsi, tak Arabów żyjących w miastach i zajmujących się przede wszystkim różnymi rzemiosłami. I to zapewnia przeżycie spokojnego urlopu w kraju na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego z egzotyczną atmosferą i przyrodą i z plażami pokrytymi delikatnym złotym piaskiem.

Otoczone wałami centra miast nazywane „ mediny“ sprawiają, iż mamy wrażenie, jakby zatrzymał się w nich czas. Obecność kowali, tkaczy i garncarzy w wąskich uliczkach sprawia wrażenie, iż jakoby wracamy z powrotem do przeszłości. Marokańska kuchnia jest bardzo delikatna i jest wyjątkową kombinacją ryb, mięsa, warzyw, suszonych owoców albo cennych aromatycznych przypraw i jest oferowana w licznych restauracjach i karczmach albo możecie sobie posiedzieć i porozmawiać przy herbacie w miejscowych ulicznych kawiarniach. Słynne bazary, których jest tutaj bardzo wiele, oferują bardzo szeroki sortyment towaru i typowe marokańskie suweniry wszelkiego rodzaju. Marokańczycy słyną z tego, że bardzo lubią targowanie o cenę i zawsze jest możliwe zbić cenę aż na 1/3 pierwotnie podanej ceny.

Idealny wypoczynek dla osób uwielbiających podróżowanie, orientalną architekturę, gastronomię oraz folklor wraz z możliwością poznania egzotycznej przyrody, grzebieni górskich i pustyń.

Maroko - wycieczki od 54 Zł

Najnowsze opinie Maroko

Wszystkie recenzje Maroko

web:need_help

+48 71 769 5682