Martynika Martynika

Nazwa oficjalna: Departement Martyniki
Stolica: Fort – de - France
System państwowy: departament zamorski Francji
Religia: katolicy 95 %, hinduizm i różne religie afrykańskie 5 %
Język urzędowy: francuski, czarni tubylcy rozmawiają po kreolsku - mieszanina francuskiego bez akcentu, angielskiego i resztek języków tubylców afrykańskich.
Różnica czasu: UTC - 4

O MARTYNICEBujna tropikalna wegetacja, spokojne osamotnione plaże, idealne warunki do oglądania świata podmorskiego, pulsujący życiem ośrodek Trois - Ilets, słynny wulkan Mont Pelee, który rozciąga się nad byłą stolicą wyspy Saint Pierre, wspaniały rum - to wszystko proponuje Martynika, jest po prostu marzeniem turystów (i nie tylko francuskich) o idealnych wczasach.

Martynika jest po prostu magiczną wyspą, o której śmiało możemy powiedzieć, że jest dziedzictwem historii. Jest to mały kawałek Francji specyficznie położony na środku Morza Karaibskiego, na którym znajdują się oryginalne francuskie sklepy z modą albo pieczywem, centra turystyczne, hotele z luksusowym wyposażeniem i tłumy przede wszystkim francuskich turystów, tak i kawałek oryginalnej karaibskiej przyrody, przepiękne plaże z białym piaskim, które są porośnięte palmami, połyskujące w słońcu morze i nieprawdopodobnie zróżnicowany świat podmorski.

Wyspa ta została kiedyś skolonizowana przez Francję i dzisiaj nadal zostaje pod jej administracją, z tą tylko różnicą, że uzyskała status departamentu zamorskiego z własnym samorządem. Dziedzictwo Francji, które znajduje się tutaj na każdym kroku, zdecydowanie nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie. Wyspa ta jest turystycznym rajem, gdzie każdy turysta będzie się czuł bardzo przyjemnie i jeżeli w dodatku rozmawiacie po francusku, to na pewno będziecie się czuli tutaj jak w domu.

Najnowsze opinie Martynika

Wszystkie recenzje Martynika

web:need_help

+48 71 769 5682