Nepal Nepal

Nazwa oficjalna: Królestwo Nepalu
Stolica: Katmandu
System państwowy: monarchia konstytucyjna
Religia: hinduiści
Język urzędowy: nepalski - zapisuje się go w języku dewanagari, w dużych miastach porozumiecie się także po angielsku
Różnica czasu: UTC + 5:45

Region

Nepal - wycieczki od 98 Zł

O NEPALUW Nepalu znajdują się różne strefy klimatyczne. Występuje tu zarówno klimat arktyczny, jak równikowy, w których znajduje się niewiarygodna mieszanina różnych ekosystemów - dżungla, wiecznie zielone doliny i wzgórza z szybko płynącymi rzekami i najwyżcze góry świata. Miejscowa kultura i cywilizacja wytwarzały się w powiązaniu z warunkami klimatycznymi. Do dzisiaj znajduje się tutaj więcej jak 7 różnych grup etnicznych z wieloma językami i dialektami.

Nepal - kraina wysokich gór i nizinnych kotlin. Jest domem orłów, nosorożców a kto wie, może i tajemniczego Yetti. Kraj hinduisticznych świątyń i buddystycznych czortenów. Mistyczne królestwo, w którym objęły władzę dynastie ministerskich premierów Ranów i całkiem do niedawna świadomość ludzi była tam taka jak u nas w średniowieczu.

O tym małym himalajskim królestwie można usłyszeć wiele pięknych rzeczy i nie tak łatwo jest wymyśleć jeszcze coś oryginalnego o wszelkiej tej okazałości, świątyniach i pagodach, pokrytych śniegiem Himalajach, Yettim. W rzeczywistości jest to kraina zaskakująca ilością różnych grup etnicznych, kombinacją wiecznego śniegu i tropikalnego południa i to wszystko doskonale uzupełnia wspaniała architektura, sztuka i kultura. Nepal jest chyba jedynym krajem na świecie, który może zaoferować każdemu turyście tyle możliwości. Zapalonych podróżników przyciągają głównie liczne szlaki turystyczne wiodące do nepalskich Himalajów, które oferują wspaniałe warunki do uprawiania trekkingu i wspinaczek. Niepowtarzalny rafting można uprawiać na białych wodach rzek zasilanych topniejącym śniegiem z himalajskich szczytów. Niezapomnianym doznaniem może być przejażdżka na grzbiecie słonia w głąb tropikalnej dżungli, obserwowanie różnych gatunków zwierząt, leniwych nosorożców i krokodylów albo tygrysów i leopardów. Fascynujące, odmienne stylistycznie, wysokie pagody i oryginalne pałace królewskie łatwo zdobędą serce każdego miłośnika kultury. Nie powinno dziwić nikogo, że po otwarciu granic w roku 1951 został Nepal jednym z najpopularniejszych celów turystycznych na świecie.

Nepal - wycieczki od 98 Zł

Najnowsze opinie Nepal

Wszystkie recenzje Nepal

web:need_help

+48 71 769 5682