Portugalia Portugalia

Nazwa oficjalna: Republika Portugalska
Stolica: Lizbona (Lisboa)
System państwowy:
Religia: rzymscy katolicy 95 %, pozostali chrześcijanie 1,5 %, bez wyznania 3,5 %
Język urzędowy: Językiem urzędowym jest portugalski. Porozumiecie się także po hiszpańsku, angielsku, niemiecku albo francusku.
Różnica czasu: UTC

Portugalia - wycieczki od 31 Zł

O PORTUGALIIPortugalia położona jest w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią a od zachodu i południa Portugalię oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo w skład Portugalii wchodzi szereg wysp położonych na Oceanie Atlantyckim, jak Archipelag Azorski (Açores) i Madera (Madeira).

O Portugalii mówi się, że jest to państwo, które kształtowało się i wzrastało tyłem do Europy, ze wzrokiem utkwionym w dal oceanu. Wzięło się to z pewnością stąd, iż jest to państwo położone na krańcach Europy a tym samym częściowo odizolowane od wewnętrznych przemian przebiegających w głębi kontynentu. W wyniku tego stworzyła unikalną atmosferę łączącą gościnność, ducha melancholii, hołdowania tradycji a równocześnie oryginalności w prostych sprawach, spokoju, który nie zna pogoni za czasem, jazgotu i zmechanizowanego uniformizmu dzisiejszej Europy.

 Poznają tu Państwo działanie dwóch światów – nogami pozostaną Państwo na dobrze znanym kontynencie, ale umysłowi pozwólcie brodzić w obłokach, tam gdzie kończy się ląd a słychać i czuć tylko ocean. 
Zapraszamy do odwiedzenia krainy mauretańskich zamków i świątyń, miejsca, gdzie zobaczyć można czuby dębów korkowych i gdzie dojrzewa wino porto, kraju ojczystego sławnych odkrywców, których karawele wypływały odkrywać nowe światy i nowe krainy.
 
A więc szczęśliwej drogi - Boa viagem!

Szczegółowe informacje o Maderze i Archipelagu Azorskim znajdą Państwo w osobnych odnośnikach.

Portugalia - wycieczki od 31 Zł

Najnowsze opinie Portugalia

Razem: Z waszej strony wszystko poszło super. Wycieczka przebiegła według planu. Dziękuję.

Wstępne podsumowanie
Z waszej strony wszystko poszło super. Wycieczka przebiegła według planu. Dziękuję. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
W normie.

Wyżywienie
Na śniadanie bogate menu do wyboru. Przyjemne i czyste otoczenie.

Usługi hoteli
Możliwość zakupienia napojów o każdej porze. Każdego dnia czyste ręczniki itp.

Ogólne wrażenie
Wrażenie mamy bardzo miłe. Jedyne, co nam się nie podobało to kierowca autokaru. Przy wsiadaniu nie ma żadnej odprawy do autobusu (tylko odhaczyli nas w zeszycie bez wydania biletu), potem w dalszym mieście konieczna jest odprawa przy stanowisku biura podróży - gdzie wam wydają bilety. Zajęliśmy siedzenia, daliśmy bagaże do komory. Kierowca nam przyniósł przekąski ale nie skontrolował biletów ani nic. A potem przyszedl pracownik lotniska i zapytał , czy jesteśmy po odprawie. Jak zobaczył, że nie - kierowca zaczął swoje wywody. Że zjedliśmy przekąski (nawet jesli nie były zjedzone :D) i nie jesteśmy odprawieni, że ludzie pchają się do bramek itp. Potem darł się na cały autokar jak jeden z podróżnych poplamił siedzenie napojem, krzyczał że przecież zapłacił mu za to, żeby tu był spokój i takie tam. Nie będę opisywać jego dalszych wyczynów. Wiem, że powinniśmy skargę skierować do kogoś innego. Tak czy inaczej dziękuję wszystkim i życzę miłego dnia... Judyta

Judita Doskočilová, 17.10.2008, Data pobytu: 10.10. - 13.10.2008
Region: Portugalia Portugalia, Lisabon, Hotel: Pension Princesa

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (6) Nie (0)

Razem: Wycieczka zapoznawcza w hotelu Acores Lisabon

Wstępne podsumowanie
Wycieczka zapoznawcza w hotelu Acores Lisabon Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Nowoczesne, czyste wyposażenie na bardzo dobrym poziomie odpowiadające ****gwiazdkam.

Wyżywienie
Jakościowe (mieliśmy zakwaterowanie ze śniadaniem i kolacją), ale śniadania ciągle takie same, a jeśli chodzi o ****hotel, to oferta nie była szeroka.

Usługi hoteli
Jakościowe, personel chętny i na poziomie.

Plaża
W Lisabonie nie jest plaża tym najważniejszym, ale przystanek metro jest zaraz przy wejściu do hotelu a do centrum miasta trwa droga 45 minut (możno polecić czasowy bilet, optymalny jest Sete Colinasú, więc dostęp do wszystkich ciekawostek miasta jest prosty. Trzy z nich (Gulbenkianovo muzeum, Zoo i akwadukt) można odwiedzić na piechotę - bardzo proste.

Ogólne wrażenie
Bardzo dobre. Tylko proszę, jedźcie z innym biurem podróży niż jest Snail Travel, ich zachowanie nie było profesjonalne i w ogólne nie dotrzymali, co obiecywali. Ani taksówkę na lotnisko (która miała być w cenie wycieczki) nie przepłacili nam, na skargi w ogóle nie reagowali.

Josef Chládek, 23.08.2006
Region: Portugalia Portugalia, Lisabon, Hotel: Acores Lisboa

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (6) Nie (0)

Wszystkie recenzje Portugalia

web:need_help

+48 71 769 5682