Republika Południowej Afryki Republika Południowej Afryki

Nazwa oficjalna: Republika Południowej Afryki
Stolica: Pretoria
System państwowy: republika federalna
Religia: chrześcijanie, katolicy, anglikanie
Język urzędowy: angielski, afrikaans, tswana, suazi, tsonga
Różnica czasu: UTC + 2 godziny

Republika Południowej Afryki - wycieczki od 85 Zł

O RPAJedyny wysoko rozwinięty kraj kontynentu afrykańskiego, leży zupełnie na południu - Republika Południowej Afryki. Kraj z niezwykle bogatą historią, w ostatnich dziesięcioleciach charakterystyczny wieloma reformami i zmianami, jest dzisiaj cywilizowanym społeczeństwem i wszystkie tutaj oferowane usługi mogą śmiało konkurować europejskiemu standardowi.

Musicie zobaczyć na własne oczy, żeby uwierzyć. Afryka Południowa jest naprawdę piękna, tak piękna, jak się o niej mówi, i ponieważ pory roku są tutaj odwrócone, to kraina ta oferuje obywatelem północnej półkuli przyjemną ucieczkę przed zimą. Afryka Południowa, która jest większa niż Kalifornia i Teksas razem, ewokuje podobne uczucie szerokich otworzonych przestrzeni. I niektóre atrakcje turystyczne są także podobne: przepiękne wybrzeża, winogrady i sady, kapryśne pustynie, miasta z najbardziej luksusowymi drapaczami chmur, przedmieścia pełne niskich białych domów a wszędzie jest pełno kwiatów i ospałe prowincjonalne miasteczka. Johannesburg. Oprócz nowoczesnych miast, znajduje się tutaj piękna przyroda, która jest jedyną w swoim rodzaju. Najbardziej znany jest Narodowy Park Krugera, który wam pozwoli zajrzeć do świata nadzwyczajnych piękności przyrody, znajdują się tam bardzo rzadkie rośliny i sporo gatunków afrykańskiej zwierzyny i ptactwa. Z resztą przy wizycie sami zobaczycie, że sława parku jest całkowicie zasłużona. Kiedy pojawią się wokół was takie zwierzęta jak zebry, leopardy, nosorożce albo bawoły i aż będziecie się schylać, by powąchać jednego z kilkunastu cennych gatunków szarotki, to zrozumiecie to piękno i nieskończoną różnorodność przyrody. Polecamy także zwiedzenie Kapsztadu na południowym wybrzeżu kraju, miasta leżącego u podnóża gigantycznej Góry Stołowej. Wielkim przeżyciem jest także dzielnica Bo Kaap z sympatycznymi kolorowymi domkami i pobliski Przylądek Dobrej Nadziei. A gdybyście chcieli odpocząć chwilę i zrelaksować się, to czekają na was piękne piaskowe plaże Kapsztadu, które są wymarzonym miejscem do kąpania. Ale na tym oferta się nie kończy, rozmaitych ciekawostek jest tutaj wiele.

Już w przeszłości był Przylądek Dobrej Nadziei celem podróży dla wielu odkrywców i nie tylko on czeka teraz na odkrycie przez polskich turystów. Ten niezwykły kraj zyskał dzięki swej różnorodności i powierzchni przezwisko "Świat w jednym kraju". Poznajcie z nami jeden z najciekawszych krajów naszej planety, jego wspaniałą przyrodę i wielobarwne obywatelstwo.

Republika Południowej Afryki - wycieczki od 85 Zł

Najnowsze opinie Republika Południowej Afryki

Wszystkie recenzje Republika Południowej Afryki

web:need_help

+48 71 769 5682