Rosja Rosja

Nazwa oficjalna: Federacja Rosyjska (Rossijskaja Federacija)
Stolica: Moskwa
System państwowy: republika federacyjna
Religia: pravosławni, islam, katolicy, żydzi
Język urzędowy: rosyjski
Różnica czasu: UTC + 2 do + 12 godzin

Rosja - wycieczki od 89 Zł

O ROSJIRosja jest największym państwem na świecie. Jej powierzchnia jest prawie 1,5 x większa od Europy. Rozciąga się na kontynentach Europy i Azji. Europejską część Rosji zajmuje Nizina Wschodnioeuropejska rozczłonkowana górami. Na południu ograniczona Kaukazem. Na wschodzie oddziela ją pasmo górskie Ural od Niziny Zachodniosyberyjskiej. Pomiędzy Jenisejem na zachodzie a Leną na wschodzie rozciąga się Wyżyna Środkowosyberyjska poprzecinana licznymi dolinami rzecznymi. Na południu dołączają do niej pasma górskie Ałtaj i Sajan. Na wschód od Leny znajdują się rozległe płaskowyże, kotliny i niziny, które oddzielają pojedyńcze wschodniosyberyjskie pasma górskie. Aktywny sejsmiczne półwysep Kamczatka ze swoimi licznymi wulkanami oddziela od stałego lądu Morze Ochockie.

Klimat od umiarkowanego suchego na południowych stepach poprzez kontynentalny wilgotny w większości Rosji europejskiej. Subpolarny na Syberii, do polarnego na północy. Zimy od chłodnych nad Morzem czarnym, do mroźnych na Syberii. Lata od ciepłych na stepach, do chłodnych na wybrzeżu arktycznym.

Rosja jest państwem bardzo egzotycznym. Odkryjcie Rosję - krainę carów, kościołów prawosławnych, powieściopisarzy, lodowych jezior znajdujących się w głębokich lasach, lecz także zacofanej wsi i nieudanych eksperymentów kolejnych pokoleń budowniczych. Jednym z najpiękniejszych miast jest Moskwa. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. U większości przyjezdnych te dwa uczucia nierozerwalnie splatają się ze sobą. Moskwa potrafi być zarazem szara i kolorowa, ponura i olśniewająca, pobożna i swawolna. Mamy nadzieję, że oferta zwiedzenia pięknych miast pełnych zabytków historycznych i bogactwa duchowego naprawdę was zainteresuje.

Rosja - wycieczki od 89 Zł

Najnowsze opinie Rosja

Wszystkie recenzje Rosja

web:need_help

+48 71 769 5682