Słowenia Słowenia

Nazwa oficjalna: Republika Słowenii
Stolica: Lublana
System państwowy: republika
Religia: rzymscy katolicy
Język urzędowy: słoweński
Różnica czasu: UTC + 1

Słowenia - wycieczki od 50 Zł

O SŁOWENIINa turystów czekają w Słowenii starodawne miasta, malownicze górskie i winiarskie wioski, liczne zamki i kościoły, które są najczęściej zbudowane na wzgórzach i pagórkach. Jest to jedna z podstawowych cech słoweńskiego dziedzictwa kulturalnego. Musimy tutaj także wspomnieć o tzw. ?kozolcach? na siano, które są specyficzne przede wszystkim dla Słowenii. Możecie je znaleźć wszędzie i różne rodzaje, nawet w obszarach graniczących z Austrią albo z Włochami, po prostu tam, gdzie żyli albo żyją Słoweńcy.

W Słowenii znajduje się duża ilość parków narodowych i innych rezerwatów przyrody. Narodowy Park Triglav zajmuje obszar prawie 84 000 ha i jest jednym z największych parków narodowych w Alpach. Siedziba zarządu parku narodowego znajduje się w miasteczku Bled a ośrodek informacyjny w Trencie. Spośród licznych rejonów parku do najbardziej znanych należą Trnovski gozd i Čavna nad Vipavską doliną, Golte nad Mozirjem, Jerozolimskie gorice obok Ljutomer, Lahinja obok Črnomlje, Vremščica itd. Regionalny park Jaskinie Škocjańskie znajduje się na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO.

Specjalnością Słowenii są rozległe obszary krasowe, wapienne płaskowyże, które rozciągają się przede wszystkim po obszarze Alp i Gór Dynarskich. W Słowenii znajduje się więcej niż 6 500 przepaści. Do zwiedzania jest przygotowanych więcej niż 20 jaskiń, które należą do największych atrakcji turystycznych w Słowenii.

Słowenia - wycieczki od 50 Zł

Najnowsze opinie Słowenia

Razem: 10 Bylam bardzo zadowolona.

  • 10 Zakwaterowanie
  • 10 Okolica
  • 10 Cena

Wstępne podsumowanie
Bylam bardzo zadowolona. Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
W zupełności odpowiadało, jednak nie był to żaden luksus.

Wyżywienie
Bez wyżywienia.

Usługi hoteli
Perfekcyjne.

Ogólne wrażenie
Bardzo mi się podobało, w przyszłym roku znów chcę pojechać.

Helena Suchánková, 22.09.2008, Data pobytu: 15.9. - 19.9.2008
Region: Słowenia Słowenia, Julské Alpy, Hotel: Kaninska Vas

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (7) Nie (0)

Wszystkie recenzje Słowenia

web:need_help

+48 71 769 5682