Szwajcaria Szwajcaria

Nazwa oficjalna: Konfederacja Szwajcarska
Stolica: Bernp
System państwowy: federacyjna demokracja parlamentarna, republika
Religia: katolicy, protestanci
Język urzędowy: niemiecki (65%), francuski (19%), włoski (7%), retoromański (1%)
Różnica czasu: UTC + 1 godzina

Szwajcaria - wycieczki od 151 Zł

O SZWAJCARIIKto by nie znał Szwajcarii - blask klejnotów u luksusowych zegarków, świat domów bankowych, menedżerów, czekolady, sera, różnych top technologii i wszystkiego najlepszego i najbardziej luksusowego, co sobie człowiek może wyobrazić. Jest to brylant na mapie Europy.

Szwajcaria, kraj w północnozachodniej części Europy Środkowej, jest to republika federacyjna tworzona 26 historycznymi kantonami. Ten oto kraj nam na bardzo małym obszarze oferuje niekończący się kalejdoskop interesujących ciekawostek, które dotyczą kultury, klimatu i krainy. Znajdziemy tutaj klimat śródziemnomorski i palmy w Tessynie albo wieczny śnieg i lodowce w rejonie alpejskim. Występują tutaj obok siebe silne kontrasty. Nawet język Szwajcarów i sposób życia, jest już ponad siedemset lat bardzo zróżnicowany, ale zarazem bardzo zwarty i godny podziwu.

Mała, środkowoeuropejska Szwajcaria, należy do najbogatszych krajów Europy nawet według licznych wskaźników ekonomicznych. Strategiczne położenie razem ze stabilnością polityczną i tradycyjnym zaufaniem, uczyniły ze Szwajcarii światowe centrum finansowe.

Szwajcaria - wycieczki od 151 Zł

Najnowsze opinie Szwajcaria

Wszystkie recenzje Szwajcaria

web:need_help

+48 71 769 5682