Tanzania Tanzania

Nazwa oficjalna: Zjednoczona Republika Tanzanii
Stolica: Dar - es - Salaam
System państwowy: republika
Religia: chrześcijanie, muzułmanie
Język urzędowy: suahili, angielski
Różnica czasu: UTC + 3 godziny

Region

Tanzania - wycieczki od 133 Zł

O TANZANIITanzania – to są szerokie równiny parku narodowego Serengeti ze stadami gnu, antylop, zebr, razem z największymi hienami i lwami. Zaśnieżony szczyt Kilimandżara, trawiasta sawanna, rozłożyste korony drzew akacji. Miejsca, które by rozpoznali nawet nasi najdawniejsi przodkowie.

Afryka taka, jaka powinna być - koczownicze plemiona Masajów ze stadami bydła. Mleko zmieszane z krowią krwią w glinianym naczyniu. Ozdobne tarcze, kolorowe tkaniny, rytmiczna muzyka i ciemne ciała tancerek. Targi z przyprawami, śpiewny głos muezzina, bezludne plaże z delikatnym białym piaskiem i palmami, nie zniszczony podmorski świat z ogromną ilością barwnych korali, dotychczasowo nienaruszony przez ruch turystyczny. Można spokojnie leniuchować na plaży, zbierać muszle, nurkować w morzu. Nad plażami pochylają się gaje palm kokosowych, wszędzie znajdują się uśmiechnięci tubylcy i rybacy.

Tanzania położona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim i w jej skład wchodzą wyspy Zanzibar, Pemba i Mafia. Większość powierzchni kraju zajmuje Wyżyna Wschodnioafrykańska, której rzeźba terenu przeważnie jest równinna lub lekko falista. Wzdłuż wybrzeża rozciągają się niziny a góry znajdują się na południu i na północy. Najwyższą górą całej Afryki jest Kilimandżaro (5895 m n. p. m.). Otoczają ją trzy największe jeziora na kontynencie. Jezioro Wiktorii – drugie największe słodkowodne jezioro na świecie, jezioro Tanganika – drugie co do głębokości jezioro na świecie – i jezioro Malawi. Znajduje się tutaj wiele parków narodowych, naprz. Park Narodowy Serengeti, Park Narodowy Kitulo i Park Narodowy Rubondo Island, w których znajdują się największe na świecie skupiska antylop i gnu i wszelkie gatunki zwierząt żyjące w Afryce Wschodniej. Najczęściej spotykaną florą to sawanna, górskie stepy i miejscami lasy tropikalne.

Tanzania - wycieczki od 133 Zł

Najnowsze opinie Tanzania

Wszystkie recenzje Tanzania

web:need_help

+48 71 769 5682