Tunezja Tunezja

 • Możliwości podróżowania i transportu

  Do Tunezji z polskich lotnisk lata się do kilku miejscowości: Sousse, Djerba, Monastir, Tunis i Tabarka.

  Do Tunezji można też popłynąć statkiem – dysponuje przystaniami jachtowymi i kilkoma mniejszymi portami.

  Transport międzynarodowy odbywa się też drogą lotniczą. W ostatnich latach ten rodzaj podróżowania jest coraz popularniejszy (regularne połączenia z Tunisu na Djerbę i miasta Tozeur i Sfax). Da się też podróżować łodzią.

  Łodzie pływają między dużymi miastem Sfax i wyspami Kerkennah oraz między lądem i wyspą Djerba, gdzie promy odpływają co pół godziny lub co godzinę a dla pieszych przeprawa jest za darmo.

  Transport między poszczególnymi miastami w Tunezji zapewniają autobusy, taksówki i pociągi. Długość torów kolejowych przekracza w Tunezji 2 000 km. Bilet autobusowy państwowych linii jest tańszy, ale firmy prywatne mają lepsze warunki. W miastach jest też wiele taksówek i nie są drogie. Obowiązuje taryfa nocna.

  W Tunezji jest wiele wypożyczalni samochodów. W cenie wypożyczenia nie jest wliczone paliwo. Osoba wynajmująca musí mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy przynajmniej 2 lata. Liczba stacji benzynowych jest duża, są otwarte 7 dni w tygodniu. Niektóre całą dobę. Specjalne ustanowienia dotyczą jazdy przez pustynię, jest możliwa tylko odpowiednio wyposażonym autem terenowym. Nad bezpieczeństwem czuwa policja i gwardia narodowa, której należy zgłosić każdy wyjazd na Saharę, zanim udamy się w podróż. Ważne jest również podanie planowanej trasy przejazdu.

web:need_help

+48 71 769 5682