Turcja Turcja

  • Fauna

    Tak samo jak świat roślin, również świat zwierząt jest w Turcji bardzo urozmaicony. W górach można widzieć czasami niedźwiedzie, wilki oraz dzikie koty, ale również sarny i jelenie. W trakcie przechadzek po kraju można często zobaczyć stada owiec i kóz. Również wielbłądy nie są na tych obszarach wyjątkiem. W celach rolniczych tubylcy hodują krowy, osły oraz konie. Na niebie nierzadko można zobaczyć krążace w powietrzu orły, sokoły oraz pustułki.

    W razie szczęścia, można się na plażach niekiedy spotkać z żółwiami morskimi. W Morzu Śródziemnym nie można wykluczyć widoku delfinów, z resztą masa tureckich biur podróży urządza organizowane półdniowe wycieczki na otwarte morze, by udostępnić turystom widok na te niesamowite ssaki. W morzach w bliskości brzegów kraju występuje też wiele gatunków ryb oraz skorupiaków.

    Nie trzeba się zbyt obawiać ukąszenia przez gady lub skorpiony, uważać trzeba jednak podczas wycieczek do wolnej przyrody oraz na skaliskach. Dla niektórych może być przykrym doświadczeniem stosunkowo duża ilość wolno biegających dzikich psów. Polecamy zakupić jakościowych środków odstraszających owady. Na wybrzeżu Morza Śródziemnego, szczególnie przy granicy z Syrią, można się czasem spotkać z niebezpieczeństwem malarii.

web:need_help

+48 71 769 5682