Węgry Węgry

Nazwa oficjalna: Republika Węgierska
Stolica: Budapeszt
System państwowy: republika
Religia: katolicy, protestanci
Język urzędowy: węgierski, we wszystkich częściach kraju porozumiecie się po niemiecku, częsty jest i angielski
Różnica czasu:

Węgry - wycieczki od 62 Zł

O WĘGRZECHWęgry - kraina tysiąca twarzy, położona w Kotlinie Karpackiej w samym sercu Europy. Ten oto kraj, podobny do małej pięknej skrzynki na klejnoty, z różnorodną przyrodą, przyjemnym klimatem, bogatą kulturą czyli z życiem naukowym, kongresowym i handlowym, proponuje każdemu z was długotrwałe przeżycia i ogromne możliwości zabawy oraz odpoczynku.

Węgry należą do najpopularniejszych wakacyjnych krajów Europy. Balaton, Budapeszt, Puszta - wyrazy, które zna i kocha prawie każdy. Czy znacie także węgierską gościnność, historyczne i kulturalne zabytki, kościoły, ruiny zamków, pasma górskie i mnóstwo dalszych możliwości jak mogą spędzić czas całe rodziny? Tutaj na pewno znajdziecie znacznie więcej niż się spodziewacie. Oczywiśce Balaton - oferuje więcej jak 180 km wybrzeża z możliwością kąpania, jest to największe jezioro słodkowodne w Europie. Ale Węgry proponują znacznie więcej: Jezioro Tizsa, Jezioro Velence albo możecie skorzystać z unikatowych na świecie leczniczych wód termalnych w uzdrowiskach. Obojętne, czy wybieracie się nad Balaton, do Budapesztu, nad jezioro Tizsa albo Velence albo chcecie zobaczyć Dunaj - wszędzie jest mnóstwo domów wakacyjnych, mieszkań, hoteli i pensjonatów. Właściciele i hotelarze czekają na waszą wizytę.

Ci z pośród was, którym już się udało spędzić tutaj swoje wczasy, to na pewno bardzo dobrze znają i pamiętaję węgierską gościnność i przyjazną atmosferę. Wspaniały nastrój zapewniają miejscowe dyskoteki, ogniste i lekkie potrawy w restauracjach albo wyśmienite ciasteczka w przyjemnych cukierniach. Sport i odpoczynek należą prawie wszędzie do stałej ofety. Polecamy wycieczki do Budapesztu, wiejski ślub w Puszcie, gulaszową party, kosztowanie wina w stylowych winiarniach i mnóstwo dalszych rzeczy.

Na pewno ulegniecie czarowi tego wspaniałego kraju i czeka was piękny urlop.

Balaton

Jest to największe słodkowodne jezioro w Europie, ma ono aż 78 km długości, a w najszerszym miejscu jego szerokość przekracza 14 km. Balaton jest nazywany "węgierskim morzem". Dzięki jego małej głębokości nadaje się doskonale do uprawiania sportów wodnych i do kąpania, w okresie letnim temperatura wody rzadko spada poniżej 22°C. Okolica jest bardzo zróżnicowana, na północnym brzegu są winnice a na południowym brzegu dno opada bardzo łagodnie. Dzięki temu plaże doskonale nadają się do spędzania wolnego czasu jak dla zmęczonych menedżerów, tak dla całych rodzin albo dla tych, którzy szukają odpoczynku. Każdy z nas może właśnie tutaj zrealizować swoje wakacyjne marzenia i plany. Możecie przyjechać sami albo z rodziną, z małymi dziećmi albo z nastolatkami, w czasie upalnego lata albo w kolorowej porze późnojesiennej... Jedno jest pewne: tutaj jest to właściwe miejsce z należytym pobytem i właściwym programem.

Węgry - wycieczki od 62 Zł

Najnowsze opinie Węgry

Razem: 9,5 Wspaniały pobyt relaksacyjny

  • 10 Zakwaterowanie
  • 9,6 Wyżywienie
  • 8,5 Okolica
  • 10 Cena

Wstępne podsumowanie
Wspaniały pobyt relaksacyjny Pokaż pełną recenzję

Zakwaterowanie
Hotel Platan standardowy 3* hotel, ładna okolica i przyjemne wnętrze.

Wyżywienie
Bez problemu, jedzenia dużo i dobrej jakości.

web:review_paragraph_heading_8
Woda i wyposażenie jest super. Nowocześnie. Jedynie nie znają angielskiego za bardzo ale np.pracownicy chorwaccy to nawet po czesku zagadują. Dziwne są szatnie, są to kabiny, gdzie odkłada się okrycie, a następnie pani szatniarka go odnosi do szatni.Ale co kraj to obyczaj.

Ogólne wrażenie
Wspaniały relaks, za naprawdę dobre pieniądze, piękna okolica, tanio.

Roman Mrovec, 03.01.2008, Data pobytu: 2.1.2008 - 28.12.2007
Region: Węgry Węgry, Łaźnie termalne, Hotel: Platán

Czy ta recenzja była pomocna? Tak (6) Nie (0)

Wszystkie recenzje Węgry

web:need_help

+48 71 769 5682