Wyspy Kanaryjskie Wyspy Kanaryjskie

 • Ciekawe miejsca

  Lanzarote

  Z całą pewnością wart zwiedzenia jest Park Narodowy Parue Nacional de Timanfaya. Oprócz niezwykłych wytworów natury na obszarze parku znajduje się wiele endemicznych gatunków, które można spotkać jedynie tutaj. Miłośników roślin na pewno zachwyci kaktusowy ogród Jardín de Cactus i przepiękny widok na wyspę rozciągający się z punktu widokowego Mirador del Rio.

  W Parku Narodowym Timanfaya czekają na turystów atrakcje będące przekonywującymi dowodami wulkanicznej aktywności. Po intensywnym zwiedzaniu można odpocząć w restauracji El Diablo, zaprojektowanej przez architekta Césara Manrique. Ślady tego artysty widać także w innych częściach wyspy.

  Celem wycieczek turystycznych są także jaskinie ukształtowane z lawy Cueva de los Verdes. Wewnątrz nich znajduje się jeziorko o głębokości zaledwie 20 centymetrów. Turyści ulegają jednak złudzeniu optycznemu i wydaje im się, że odległość między dnem i taflą wody jest o wiele większa.

  Sercem wyspy jest dawna stolica Teguise z romantycznymi uliczkami i gwarnym targiem, odbywającym się w niedzielę.

  W wiosce Tahiche znajduje się willa architekta, malarza i rzeźbiarza Césara Manriqua, dzięki któremu przybywając na wyspę możemy podziwiać specyficzną architekturę. Ideą artysty było harmonijne połączenie natury i architektury. Willa posiada interesujące wnętrza, znajdziemy w niej także kolekcję obrazów architekta, w tym dzieła Picassa lub Miró.

  Teneryfa

  Targ wiejski w Taraconte przyciąga rzesze turystów. Odbywa się w sobotę i w niedzielę rano. Można tu nabyć miejscowe towary i tradycyjne produkty.

  Stolica Santa Cruz słynie nie tylko ze swoich zabytków architektonicznych, ale przede wszystkim z odbywającego się tu w lutym karnawału.

  W wiosce Güíamar, na wschodnim wybrzeżu Teneryfy znajdują się zagadkowe piramidy, które miały w przeszłości ogromne znaczenie kultowe dla Guanczów (pierwsi znani mieszkańcy Wysp Kanaryjskich). Ich pochodzenie jest przedmiotem sporów wśród naukowców.

  Park Narodowy Cañadas del Teide w pobliżu dominanty wyspy i najwyższego szczytu w Hiszpanii Pica del Teide oferuje jedyną w swoim rodzaju atrakcję turystyczną. Do wysokości 3555 metrów n.p.m. można wjechać kolejką linową. Bilet kosztuje 12 €.

  Na wschodnim wybrzeżu wyspy rozkłada się miasto Candelaria, słynące z bazyliki Nuestra Señora de Candelaria z rzeźbą patronki archipelagu Matki Bożej.

  W stolicy wyspy, Santa Cruz de Tenerife, znajduje się interesujące centrum historyczne i fontanna na placu Plaza de los Patos.
  La Orotava jest jednym z niewielu miejsc, gdzie zachowała się pierwotna historyczna zabudowa.

  Gran Canaria

  Naturalna forma skalna Roque nublo to najsłynniejszy symbol wyspy. Bazaltowy monolit wznosi się na wysokość 1813 metrów n.p.m.

  Natomiast do wioski Teror przybywają pielgrzymi z całego archipelagu. Właśnie tu w 1481 roku pasterzom ukazała się Matka Boża.

  Stolica wyspy Las Palmas jest także największym miastem Wysp Kanaryjskich. Nowoczesną zabudowę gdzieniegdzie zakłócają historyczne budowle. Jedną z nich jest Katedra św. Anny z 1497 roku w południowej części miasta. W porcie północnym dominuje twierdza hiszpańska z 1493 roku Castillo de la Luz.

  Niedaleko miejscowości wypoczynkowej Maspalomas wzniesiono największy Park Wodny na wyspach Aqualand Maspalomas.

  La Palma

  Według przekazów w stolicy wyspy Santa Cruz de la Palma zatrzymał się Krzysztof Kolumb w drodze do Ameryki. Znajdziemy tu muzeum morskie, warty zwiedzenia jest także budynek ratusza.
  Ważnym zabytkiem jest klasztor Las Nieves, siedziba patronki wyspy Virgen de las Nieves.

  El Hierro

  Stolica wyspy El Hierro - Valverde jest jedyną stolicą Wysp Kanaryjskich bez dostępu do oceanu. Cała wyspa jest pod ochroną UNESCO.

  W centrum Las Puntas możemy spędzić noc w najmniejszym hotelu na świecie. Powstał on po przebudowie dawnego budynku portowego i ma zaledwie cztery pokoje.

  La Gomera

  Stolica wyspy San Sebastian była ulubionym portem Krzysztofa Kolumba i miejscem jego ostatniego postoju przed pierwszą wyprawą do Ameryki. Tutaj też zaopatrywał się w zapasy przed długą podróżą przez Ocean Atlantycki.

  Park Narodowy Garanoay słynie z największego na świecie lasu wawrzynowego. W l986 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Fuerteventura

  Jednym z niewielu miejscowych zabytków jest kościół o fasadzie w stylu azteckim w miasteczku Pájara. Natomiast w miasteczku La Oliva miała swoją siedzibę administracja wojskowa wyspy Casa de los Coroneles.
  Warte zwiedzenia są też młyny wietrzne Molino de Antigua i muzeum El Museo de la Sal.

web:need_help

+48 71 769 5682