Wyspy Kanaryjskie Wyspy Kanaryjskie

 • Możliwości podróżowania i transportu

  Główne szlaki komunikacyjne łączące wyspy z resztą świata to: 8 lotnisk, 41 portów i komunikacja miejscowa.

  Lot samolotem z Warszawy trwa ok. 5,5 godziny. Wybierając się na Wyspy Kanaryjskie należy mieć przy sobie ważny paszport. Dzieci mogą być wpisane do paszportu rodziców.

  Popularnym środkiem transportu między wyspami jest samolot. Ceny biletów lotniczych nie są wysokie, a miejscowa firma Binter Canarias zachęca do rezerwowania biletów lotniczych, zwłaszcza w okresie świąt.

  Wyspy obejmuje także sieć połączeń wodnych. Promy odpływają codziennie z większych portów poszczególnych wysp. Natomiast zielone autobusy z klimatyzacją, tzw. guaguas, szybko dowożą do wybranego miejsca. Przystanki autobusowe są oznaczone czerwono-niebiesko-białą tablicą z literą P, czyli parada (przystanek). Bilety kupuje się bezpośrednio u kierowcy.

  Opłaty za przejazd taksówką są w każdej miejscowości inne. Wcześniej należy uzgodnić cenę – na żądanie kierowca taksówki udostępnia cennik. Za bagaże pobierana jest specjalna opłata. Taksówki oznaczone są cyframi 123, znajdującym się na dachu. Jeżeli cyfry świecą się na zielono, taksówka jest wolna.

  Na Wyspach Kanaryjskich jest wiele wypożyczalni samochodów. Turyści chcący wypożyczyć samochód powinni mieć ukończone 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Ceny w wypożyczalniach różnią się w zależności od tego, ile lat ma samochód. Wypożyczając samochód zawsze należy się upewnić, czy w cenę wynajmu zostało wliczone ubezpieczenie. Drogi są w dobrym stanie, ale mimo to należy jeździć ostrożnie przede wszystkim na krętych górskich drogach.

  Przepisy drogowe są w zasadzie takie same jak w Europie. Na autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/godz., na pozostałych drogach do 90 km/godz., a w terenie zabudowanym do 50 km/godz. Dozwolona zawartość alkoholu we krwi nie może przekroczyć 0,3 promila. Podczas wyprzedzania w mniej widocznych miejscach zaleca się używanie klaksonu, natomiast w nocy świateł. Miejsca przeznaczone na parkowanie są oznaczone niebieskim kolorem, a bilety parkingowe kupuje się w parkomatach bezpośrednio na parkingu. Zabronione jest parkowanie na żółtych pasach.

web:need_help

+48 71 769 5682